Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

RPG Lords of Xulima naváže na staré klasiky nejen izometrickou grafikou

Jan Hnilica

Jan Hnilica

21. 2. 2013

Pokud snad strádáte z nedostatku RPG postavených na osvědčených základech, tak nesmutněte. Ve vývoji jich je aktuálně hned několik. Hra Lords of Xulima, právě pilně vyvíjená kluky z Numantian Games, se chystá rozšířit jejich řadu.

video
play-sharp-fill

Příznivci RPG, a zvláště těch old-school, se mají přinejmenším v poslední době na co těšit. Jen namátkou Project Eternity, Realm of Arkania HD či Sui Generis skýtají jistý příslib. A aby toho nebylo málo, tak se k nim nejaktuálněji přidává Lords of Xulima, která je inspirována klasikami typu Might and Magic, Wizardry a sérií Ultima.

O příběhu toho zatím není příliš známo, ale vše by se mělo točit kolem konfliktu lidí s bohy. Tvůrci světa si pro své ovečky připravili osud, který se pánům Xulimy moc nezamlouvá, a tak lid vedou proti svým stvořitelům.

Čtěte také: Populární logická hra The Room pro iPad bude mít pokračování

Na rozlehlý a otevřený svět se budete dívat z ptačí perspektivy. Do boje se vrhnete až se šesti charaktery zastávajícími jedno z deseti povolání a disponujícími více než sto jedinečnými dovednostmi. Tahové souboje, při kterých bude nutné důkladně vážit postup, nechávají vzpomenout na již zmíněné Wizadry.

Více informací naleznete na stránkách hry.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RPG Lords of Xulima naváže na staré klasiky nejen izometrickou grafikou

Hide picture