Menu
FANZINE.cz
Gadgets

Rusové staví flotilu létajících talířů. Největší unese až 600 tun nákladu

Jan Kouba

Jan Kouba

15. 3. 2012

FOTO: RUské UFOJdete po ulici, vzhlédnete k obloze a nad vámi proletí létající talíř. Co uděláte? Pokrčíte rameny a řeknete si: Aha, nová ruská vzducholoď. Rusové se totiž inspirovali tímto designem a vytvořili funkční létající talíř.

FOTO: RUské UFO

Ne, to není fotka z Oblasti 51, toto je nová ruská vzducholoď Zdroj: Výrobce

Ve městě Ulyanovsk, skoro 1 000 km od hlavního města Ruska se začal rodit zajímavý projekt. Rusové se rozhodli vyrobit vzducholoď, která bude vypadat jako pověstné létající talíře.

Ruská vzducholoď se má jmenovat Locomoskayner a má jít o víceúčelové zařízení. Nebude vybavena žádným antigravitačním pohonem, který bychom od talíře očekávali, pohon bude mnohem prostší – hélium. Kvůli regulaci vztlaku však bude mít vzducholoď i speciální buňky s horkým vzduchem.

Podívejte se na video: Jetpack existuje. Umí létat nad vodou a stojí dva miliony

Samotný pohon pak zajistí sada elektromotorů a malá křídla na disku pomohou k hladšímu startu. Tento tvar nebyl vybrán náhodou, díky diskovému tvaru by mělo mít plavidlo dobrou stabilitu a skvěle odolávat poryvům větru.

Tvůrci počítají s mnoha velikostmi talířů. Některé jen na přepravu lidí, jiné, ty největší, dokážou přepravit až úctyhodných 600 tun nákladu.

Že by Rusové znovu odstartovali éru vzducholodí? S takovým futuristickým designem by to rozhodně nebylo k zahození.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rusové staví flotilu létajících talířů. Největší unese až 600 tun nákladu

Hide picture