Menu
FANZINE.cz
Literatura

Sága Svět bez bohů od Briana Ruckleyeho pokračuje

Redakce

Redakce

25. 2. 2010

Brian Ruckley: dědic klanu (výřez obálky)Naštěstí jsme my, fanoušci, které zaujal hned první díl ságy Svět bez bohů nazvaný Zrození zimy, nemuseli čekat příliš dlouho.  Nakladatelství Fantom Print v brzké době plánuje vydat pokračování nazvané výstižně Dědic klanu.

obálka Brian Ruckley: Dědic klanu

Těm, kteří četli výtečný první román, jistě není třeba nic objasňovat. Přesto a možná pro jistotu jen v kostce trochu o ději.  Z mladého Orisiana se stal than, vůdce klanu. Nikdy o tuto pozici nestál a osobně si myslí, že je příliš mladý, přesto neměl na výběr. On a jeho sestra jsou jedinými žijícími dědici. Jejich klan před nedávnem napadli úhlavní nepřátelé z řad lidí, kteří překročili hranice země. Nebyli však sami, ale spojili se s rasou starou téměř jako sám svět a skoro stejně hrozivou.

Dědic klanu, pokračuje tam, kde jeho předchůdce, Zrození zimy, skončil. Orisian se nyní musí vyrovnat s nelehkou rolí vůdce těžce zdecimovaného a téměř rozprášeného klanu. Hlavní than celé země se však o situaci na svých hranicích příliš nezajímá. Jde mu spíše o to pokořit odbojný klan, jenž nyní spravuje právě Orisian. Politikaření ale může mít dalekosáhlé následky. K moci se opět hlásí další z dávných ras a budoucnost se rýsuje v rudých barvách horké krve. Jak všechno dopadne, je v rukou osudu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sága Svět bez bohů od Briana Ruckleyeho pokračuje

Hide picture