Menu
FANZINE.cz
Technologie

Samsung Galaxy Tab v EU nebude. Soud rozhodl ve prospěch Applu

Monika Šulcová

Monika Šulcová

13. 8. 2011

OBR: Samsung Galaxy Tab 10.1Apple uštědřil Samsungu tvrdou ránu. Rozhodnutí soudu zastavilo plánovaný prodej jeho tabletu Galaxy Tab 10.1. v celé Evropské unii, kromě Holandska. Vypadá to, že nedostaneme možnost si tento tablet od společnosti Samsung vůbec pořídit.

OBR: Samsung Galaxy Tab 10.1

Dočkáme se Galaxy Tab, nebo ho Apple zarazí úplně? Zdroj: samsung.com

V úterý 9. srpna vyřkl soud rozsudek nad Galaxy Tab 10.1. Samsung nesmí svůj výrobek prodávat v EU. Zasloužila se za to americká společnost Apple, která řekla, že Galaxy Tab imituje jejich tablet iPad. Okresní soud v Německu, na který se firma Apple obrátila, dal zapravdu poškozené společnosti.

Zatím je nařízen soudní příkaz ohledně prodeje v EU. Za prodej Galaxy Tab hrozí pokuta ve výši 250 tisíc eur. A pokud se soud dozví o jakémkoli protiprávním jednání, hrozí vedení společnosti Samsung odnětí svobody.

Wii U má vážnou konkurenci, PlayStation 3 bude využívat PS Vita jako ovladač!

Samsung se odvolal, a tak všichni čekají na hlavní líčení, které teprve rozhodne o tom, jak to bude s prodejem do budoucna vypadat. Ale vzhledem k tomu, že Apple má silné argumenty, nevypadá to s Galaxy Tab moc dobře.

Například patentové právo, které je v Německu velice přísné na rozdíl od USA, snižuje naděje Samsungu na minimum. Tento soud upřednostňuje zájmy držitelů patentů, takže to vypadá, že se Galaxy Tab možná vůbec nedočkáme.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Samsung Galaxy Tab v EU nebude. Soud rozhodl ve prospěch Applu

Hide picture