Menu
FANZINE.cz
Technologie

Samsung představil řadu ATIV. Tablet a počítače s Windows 8

Zdeněk Král

Zdeněk Král

2. 9. 2012

Windows 8 mají zatím nakročeno k úspěchu, s raketovým růstem prodejů dotykových zařízení si tento operační sytém našel cestu k mnoha výrobcům.

Tabletobooky nejsou na trhu novinkou, ale doposud nebyly moc rozšířené. Zdroj: Samsung

Samsung není výjimkou a na berlínském veletrhu IFA představil celou modelovou řadu zaměřenou na nový systém Microsoftu. Jmenuje se ATIV a zahrnuje dva šikovné notebooky, jeden tablet a také telefon.

Počítače se jmenují ATIV Smart PC a ATIV Smart PC Pro. Na první pohled nevypadají jako nabušené stroje, ale jejich malá úhlopříčka neznamená malý výkon. Jejich síla je totiž v tom, že displej se dá jednoduše odpojit od klávesnice a používat jako tablet.

Nepřehlédněte FOTO: McLaren představil JetSet, jednomístný sporťák budoucnosti

Oba laptopy budou využívat Windows 8, rozdíl je v parametrech. Slabší verze dostane do vínku procesor ATOM, rozlišení HD ready (1366×768), přístroj bude vysoký pouze 9,9 mm a vážit 750 gramů.

Vylepšení vyšší verze nejsou jen kosmetická. O chod se postará výrazně výkonnější Intel Core i5, displej bude ve FullHD (1920×1080), výška 11,9 mm a hmotnost o trochu vyšší, tedy 850 gramů.

Ceny nejsou zázračně nízké, ale ani nijak horentně vysoké; $750 za nižší a $1199 za vyšší verzi, tedy přibližně CZK 15.000,– a 24.000,–.

Tablet má celkem slušné parametry, otázkou zůstává cena.

Parametry tabletu taky potěší. Operační systém zůstává, a parametry se řadí k těm lepším. Dvoujádrový 1,5 GHz procesor, úhlopříčka 10,1 palce s HD Ready rozlišením, výšku necelých 9 mm a hmotnost 577 gramů. 2 GB RAM jsou už standardem, na výběr bude mezi 32 a 64GB SSD.

Co zatím neznáme je cena, kterou Samsung musí odhalit do října, kdy se všechny produkty dostanou na trh, a to i do České republiky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Samsung představil řadu ATIV. Tablet a počítače s Windows 8

Hide picture