Menu
FANZINE.cz
Literatura

Sbírka sugestivních hororů u BB/artu

Redakce

Redakce

18. 9. 2009

anthony-horowitz-horory-na-dobrou-noc-perex

Nakladatelství BB/art si pro ctitele hororového žánru připravilo na druhou polovinu září sbírku sugestivních povídek známého amerického spisovatele Anthonyho Horowitze. Co si na nás autor oblíbené série o Alexi Riderovi připravil?

Anthony Horowitz vyrostl na hororových příbězích a již od dětství miloval vše pochmurné a děsivé. To mu již zůstalo. Říká: „Myslím si, že horory má rád každý. Ne nutně právě mrtvá těla a kapající krev, ale stíny, které leží těsně za hranicemi našeho vidění, tajemství ukrytá za zavřenými dveřmi.“ Mnoho z jeho povídek v této knize je inspirováno běžnými každodenními předměty. Fotoaparátem. Vanou. Počítačem. Ale každému z nich dal autor něco navíc, aby nám připomněl, že dokonce i v bezpečném a předvídatelném světě je vždy nablízku něco děsivého a nečekaného. (anotace)

anthony-horowitz-horory-na-dobrou-noc

Přestože je kniha primárně určena dětem a mladistvým, svou propracovanou atmosférou a zajímavými nápady by mohla oslovit i dospělé čtenáře. Autor se nebrání novým zpracováním známých témat, korunuje je však anglickým humorem a osvědčenými spisovatelskými fintami, které si nacvičil nejen na četných románech, ale i televizních seriálech (Vraždy v Midsomeru a další).

Vstupte do temného a děsivého světa Horowitzových hororů a očekávejte nečekané! Je to svět, kde vše vypadá celkem normálně. Ale hned za nejbližším rohem číhá leccos tajemného, zlověstného a skutečně hrůzného. Jako zdánlivě obyčejný fotoaparát ukrývající zlé síly, cesta domů autobusem, jenž zahne do nejhorší noční můry, a záhadná počítačová hra, kterou by nikdo nehrál…, kdyby znal její pravidla! Každá z povídek v sobě ukrývá šokující jádro… Horory na dobrou noc jsou působivou sbírkou děsivých příběhů od uznávaného autora a televizního scenáristy Anthonyho Horowitze. (anotace)

Horory na dobrou noc vychází u nakladatelství BB/art v druhé polovině října v překladu Zdeňka Hofmanna.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sbírka sugestivních hororů u BB/artu

Hide picture