Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Scarlett Johansson bude hrát ve filmu o vzniku Psycha. Premiéra příští rok

Denisa Marešová

Denisa Marešová

9. 3. 2012

Roku 1960 natočil mistr hororu Alfred Hitchcock snímek Psycho. Nyní, o 52 let později, se američtí tvůrci rozhodli divákům ukázat, jak natáčení probíhalo. Příští rok se do kin dostane film Alfred Hitchcock and The Making of Psycho v hlavní roli se Scarlett Johansson .

Alfred Hitchcock se svými filmovými Ptáky, Zdroj: distributor filmu

Legendární Psycho se dočkalo již jednoho poměrně nepovedeného remaku z roku 1998 od režiséra Gus Van Santa.

Nyní se však připravuje nový film, který bere vše z jiného konce. Můžeme očekávat snímek ze zákulisí, který osvětlí, jak se v šedesátých letech Psycho točilo. Režie snímku se ujme celkem neznámý anglický tvůrce Sacha Gervasi.

Psycho příběh

Původní horor Psycho natočil právě Alfred Hitchcock. Jeho premiéra se konala roku 1960. Příběh filmu nás zavede do odlehlého motelu, kam přijíždí mladá Marion Craneová, jež časem zjistí, že milý majitel Norman Bates není tím, kým se zdá být. Poté co ji v proslulé scéně ve sprše zabije, přijíždí ji hledat detektiv a posléze i její sestra s přítelem. Z Normana se nakonec vyklube nebezpečný psychopat, který trpí schizofrenií a vydává se za svoji matku.

A kdo že si střihne roli vynikajícího režiséra a filmaře Alfreda Hitchcocka? Nebude to nikdo jiný než proslulý Hannibal kanibal, tedy Anthony Hopkins. Vřískající herečku Janet Leighovou, která si zahrála Marion Craneovou, ztvární blondýna s obřími rty, Scarlett Johansson.

Mistři hororu: Alfred Hitchcock a David Cronenberg

Další hvězdnou herečkou, jež se objeví na plátnech, je Helen Mirren. Ta si zahraje Alfredovu manželku Almu. Vynikajícího Anthonyho Perkinse jako psychopata Normana Batese se pokusí ztvárnit James D’Arcy.

Vřískající Janet Leigh v novém filmu ztvární Scarlett Johansson.

Čím bylo natáčení Psycha výjimečné, že se o něm rozhodli natočit film? Jeho rozpočet činil pouhých 807 000 $, posléze vydělal neuvěřitelných 40 milionů $.

Scéna ve sprše, která trvá pouhých 45 sekund se natáčela sedm dní. Říká se, že Hitchcock při tom pouštěl na Leighovou ledovou vodu, aby vše vypadalo a znělo realističtěji.

Horor je adaptací románu od Roberta Blocha, jehož příběh vychází ze skutečných událostí. Předlohou mu byl sériový vrah Ed Gain, který lehce inspiroval i spisovatele Thomase Harrise při psaní knihy Mlčení jehňátek.

Alfred Hitchcock and the Making of Psycho

Životopisný / Drama / Komedie

USA, 2013

Režie: Sacha Gervasi

Hrají: Anthony Hopkins, Helen Mirren, Scarlett Johansson, James D‘Arcy

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Scarlett Johansson bude hrát ve filmu o vzniku Psycha. Premiéra příští rok

Hide picture