Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Od režiséra Potomků lidí přichází sci-fi Gravity. V hlavní roli George Clooney

Denisa Marešová

Denisa Marešová

25. 4. 2012

Snímek Gravity se letos dostane i do našich kin. Po radikální změně hlavního obsazení si v něm nakonec zahrají oscaroví herci Sandra Bullock a George Clooney.

George Clooney má zkušenosti s vesmírem již ze snímku Solaris. Zdroj: distributor filmu

Mexický režisér Alfonso Cuarón, který má na kontě různorodé filmy, jako Potomci lidí, Harry Potter a vězeň z Azkabanu nebo Mexická jízda, se rozhodl natočit sci-fi odehrávající se ve vesmíru.

Děj filmu nás zavede do černočerné tmy, kde dva astronauti opravují Hubbleův teleskop. Celkem rutinní výpravu ovšem postihne katastrofa, astronauti jsou totiž zasaženi troskami satelitu. V tu chvíli začíná boj o přežití a o návrat na matičku Zemi.

Čtěte také: Film Gravity přináší nečekané zvraty v obsazení. Natalie Portman odchází

Je možné uniknout jisté smrti v nekonečném prostoru a hrůzostrašném tichu, jež ve vesmíru panuje? To se nám právě Sandra Bullock v roli doktorky Ryan Stoneové a George Clooney jako astronaut těsně před důchodem pokusí ukázat ve snímku Gravity.

American style? Vůbec!

Na přání režiséra bude tempo filmu Gravity velice pomalé. Úvodní scéna má být až 17 minut dlouhá. Celkově se Gravity podle našich informací skládá ze 156 záběrů, v porovnání se snímkem Tranformers, který jich má až 1 500, bude Gravitace, což je český název, připomínat spíše filmy evropské. Průměrná délka jednoho záběru je 6-7 minut.

Vizuální stránka tohoto sci-fi slibuje velice netradiční podívanou. Christopher DeFaria potvrdil, že 60 % filmu tvoří speciální efekty a animované triky, do kterých byly později dosazovány obličeje herců.

DeFaria objasnil výrobu takto: „Vytvořili jsme vlastně záběry a poté nechali živou akci pracovat uvnitř těchto záběrů.“

Potomci lidí je Cuarónův starší film odehrávající se v blízké budoucnosti. Zdroj: distributor filmu

Gravitace, na jejímž scénáři se podílel Alfonso se svým synem Jonásem Cuarónem a Rodrigem Garcíou, napochoduje do našich kin koncem listopadu.

Třešničkou na dortu je fakt, že vše uvidíme ve formátu 3D.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Od režiséra Potomků lidí přichází sci-fi Gravity. V hlavní roli George Clooney

Hide picture