Menu
FANZINE.cz
Literatura

Sci-fi i hororové knihy červenec – dystopický Kotleta, Star Wars a HEX

Olga Buriánková

Olga Buriánková

3. 8. 2017

Podobně jako ve fantasy, také knižní novinky science fiction jsou v červenci k milovníkům literární fantastiky poněkud skoupé. Fanoušci vesmírných dobrodružství se ale dočkají pokračování Star Wars nebo Kotletovy brutální dystopie SPAD.

Alexander Freed: Star Wars – Rogue One

Alexander Freed: Star Wars – Rogue One

Zdroj: knižní obálka.

Stín Impéria se šíří galaxií stále hrozivěji, stejně jako znepokojující zvěsti. Povstalci se dozvědí o zlověstném plánu, který má srazit celé světy na kolena. Hluboko v prostoru ovládaném Impériem se nachází stroj nepředstavitelné ničivé síly těsně před dokončením. Zbraň děsivější, než si kdo vůbec dovede představit… a hrozba příliš veliká na to, aby mohla být poražena.

Vydalo nakladatelství Egmont 24. července 2017.

Heuvelt Thomas Olde: HEX

Heuvelt Thomas Olde: HEX

Zdroj: ilustrativní zahraniční obálka.

Každý, kdo se zde narodí, je odsouzen setrvat zde až do smrti. Každý, kdo se zde usadí, se odsud už nikdy nedostane. Vítejte v Black Spring, zdánlivě malebném městečku v údolí řeky Hudson, městečku, jímž obchází přízrak čarodějky od Černého kamene, ženy ze sedmnáctého století, který byly zašity oči a ústa.

Takto umlčena se prochází po ulicích a podle libosti k vám vstupuje do domu. Dlouhé noci vám bez ustání stojí vedle postele. Všichni vědí, že oči už nesmí nikdy otevřít. Obecní rada s využitím těch nejmodernějších sledovacích zařízení městečko prakticky uvrhne do karantény, aby se kletba, jež na něm spočívá, nemohla dále šířit.

Ale místní mládež, takovou izolací už notně otrávená, dojde k rozhodnutí, že přísná omezení poruší a o přízračnou kletbu se virálně podělí, čímž však městečko odsoudí k pozvolnému pádu do osidel temných, středověkých praktik.

Vydalo nakladatelství Argo 25. července 2017.

František Kotleta: Poločas rozpadu

František Kotleta: SPAD 2 - Poločas rozpadu

Zdroj: knižní obálka.

Válka skončila. Zbyla jen vzpomínka v podobě zničené planety, na jejíž povrch dopadly stovky jaderných hlavic. Starý svět zmizel a ten nový je jiný – divoký, nemilosrdný, radioaktivní… Zbytky lidí se snaží přežít v jeho troskách a vybudovat něco jako civilizaci. Jsou ale takoví, kteří civilizaci nechtějí.

Vlastně nechtějí ani divošství. Touží po jediném – dokončit práci, kterou začaly světové mocnosti ve své válce. A proti nim stojí ti, kteří věří v nové začátky. Jenže – stojí tenhle svět vůbec za záchranu? Volné pokračování románu Spad.

Vydalo nakladatelství Epocha 28. července 2017.  

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sci-fi i hororové knihy červenec – dystopický Kotleta, Star Wars a HEX

Hide picture