Menu
FANZINE.cz
Literatura

Sci-fi knižní novinky v květnu – Exupéry, Pecinovský, Ready Player One

Olga Buriánková

Olga Buriánková

31. 5. 2016

Májové knižní novinky potěší ctitele science fiction i severského hororu. Čekají je povídky Kybersex, dystopie Areston, variace na Malého prince, vize budoucnosti v knize Hra začíná a finská legenda o Bábě Motyce. 

Přemysl Krejčík: Kybersex

krejcik-kybersex

Zdroj: knižní obálka.

Představte si svět, ve kterém se člověk po dosažení dospělosti změní ve zvíře. Nebo jiný, kde každý vlastní dvě těla. A další, kde si můžete na černém trhu koupit vzpomínky po někom, kdo se jich zbavil. Co byste dělali, kdybyste na ulici viděli svoji vlastní mrtvolu? Na kterou stranu byste se postavili ve světě, který zešílí pod náporem nových náboženství i vědeckých teorií, když se na noční obloze začnou objevovat podivné úkazy?

Patnáct povídek odehrávajících se na pozadí alternativní reality, často s prvky dystopie nebo pseudo-historie, kde hlavní roli hraje jedinec a jeho boj se zavedenými pořádky… nebo naopak snaha se přizpůsobit a zapadnout. Edice Pevnost 99. svazek.

Vydalo nakladatelství Epocha 4. května 2016.

Amanda Quick: Ostrov Rainshadow 4 – Volání sirén

amanda-quick-ostrov-rainshadow-4-volani-siren

Zdroj: knižní obálka.

V mimozemských katakombách na ostrově Rainshadow se skrývají nestvůry, jejichž vábivý zpěv láká nepozorné oběti do záhuby. Proto hledá Rafea Coppersmitha, kterého najali, aby vyčistil katakomby před průzkumem, hudební talent. Jeden by znal, jenže ta žena s ním nejspíš nebude chtít mít nic společného… Ella Morganová se před časem do Rafea bláznivě zakoukala, jenže on pak zmizel na několik měsíců… a nehodlá jí prozradit proč.

Ella skrývá také pár vlastních tajemství, jež zná jenom její prachový králíček. Nemá jen hudební talent, je také siréna: paranormální hudebnice schopná muže ukolébat do bezvědomí – až k smrti, pokud by chtěla. Na Rainshadowu však Rafe a Ella zjistí, že pokud podlehnou vášni, budou za to muset zaplatit – a bojovat proti ohni ohněm jen přidává plamenům na intenzitě…

Vydalo nakladatelství Baronet 4. května 2016.

Josef Pecinovský: Areston

pecinovsky-areston

Zdroj: knižní obálka.

Jednou za osm let se k Zemi přiblíží Areston – podivuhodné umělé těleso o průměru jednoho kilometru s podmínkami vhodnými pro život člověka. Ovšem objekt se nestal předmětem vědeckého bádání, ani výzvou dobrodruhům. Stal se nejtvrdším vězením sluneční soustavy. Nyní mu vládnou drsné zákony silnějšího. Otrokářství, násilí a znevážení jakékoliv lidskosti, to vše je na denním pořádku.

Ovšem Terstegen, odsouzený k pobytu za protivení se mocným, se se stávajícím řádem nehodlá smířit. Ví, že má jen dvě možnosti – shrbit se a zradit vše, čemu kdy věřil, nebo vyzvat osud, stát se pánem Arestonu a odhalit všechna jeho tajemství… Nejnovější román klasika české sci-fi je strhujícím dobrodružstvím z nelidského vesmírného vězení, kde přežijí jen ti nejsilnější a nejodhodlanější! Jubilejní 100. svazek edice Pevnost.

Vydalo nakladatelství Epocha 12. května 2016.

Antoine de Saint-Exupéry: Malý princ a Aškabarova planeta

maly-princ-a-aškabarova-planeta

Zdroj: knižní obálka.

Smíří se obyvatelé Aškabarovy planety, rozdělené ledovou zdí? Malý princ s Liškou přistávají na planetě ledu a zimy a brzy se setkávají s jejími obyvateli. Od princezny se dozvídají, že planeta je ve válečném stavu. Dva národy zde žijící na sebe střídavě útočí a mezi sebou postavili zeď z ledových kostek. Velitelé obou stran slibují, že povedou mírová jednání, ale i přes jejich snahu stále zuří nepokoje a mír je jen velmi křehký.

Jeho upevnění brání lži a nevyřčená tajemství na obou stranách. I přes ledovou zeď a válčení se do sebe zamilují dva mladí lidé ze znepřátelených táborů – princezna Šaz a princ Zac. Nedokázali by svou láskou přesvědčit obyvatele planety k uzavření míru? Malý princ a Liška udělají vše, aby jim v tom pomohli.  Čeká je nejedno překvapení! Na motivy Antoina de Saint-Exupéryho.

Vydalo nakladatelství Mladá fronta 18. května 2016.

ernest-cline-ready-player-one-hra-zacina

Zdroj: knižní obálka.

Ernest Cline: Ready Player One – Hra začíná

Svět v roce 2045 se ocitá v hluboké krizi – jedinou záchranou před bezútěšnou skutečností se pro miliony lidí stalo OASIS, bezplatná onlineová videohra přístupná prakticky každému – každý si zde může vytvořit novou identitu a vést virtuální život, často na hony vzdálený tomu opravdovému: studovat, cestovat, mít přátele, zamilovat se… A nalézt velikonoční vejce, poklad, který tam někde před svou smrtí zanechal James Halliday, výstřední tvůrce OASIS, společně s miliardovým dědictvím.

Léta se o nalezení tří klíčů ke třem branám, jež vedou k pokladu, marně pokoušejí miliony Hallidayových obdivovatelů. Léta se to nedaří ani Wadu Wattsovi, který má těsně před maturitou, přežívá u tety v karavanu a honba za pokladem se stala jediným smyslem jeho existence. Avšak poté co se mu podaří rozluštit první nápovědu, nabere jeho život divoké obrátky…

Vydá nakladatelství Euromedia v květnu 2016.

marko-hautala-baba-motyka

Zdroj: knižní obálka.

…a nakonec něco ještě mnohem děsivějšího…

Marko Hautala: Bába Motyka

Po generace si mládež z jednoho zastrčeného předměstí na severu Finska předává hrůzostrašnou legendu o bábě Motyčce. Má černý jazyk. Kdo o ní promluví, toho čeká smrt. Bába Motyčka mu vyrve srdce z těla, zakope ho a nakonec sní. Je to jen historka, krutá tradice mezi místními dětmi? Proč ale z města mizí lidé beze stop? A co se vlastně děje v opuštěné vile na ostrově, kam nikdo nesmí?

Sagal má tajemství, protože promluvila. Samuel hledá svou dávnou lásku Julii, která zmizela. Maisa chce najít odpovědi na otázky, co ji trápí už od dětství. Bába Motyčka však nezná slitování… Uhrančivý thriller s hororovou zápletkou od autora označovaného za finského Stephena Kinga.

Vydá nakladatelství Euromedia v květnu 2016.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sci-fi knižní novinky v květnu – Exupéry, Pecinovský, Ready Player One

Hide picture