×
FANZINE.cz

Sci-fi literární novinky listopad – Star Wars, Areston, Sektor Hirano

Nový díl cyklu Sektor Hirano od Jana Kotouče - Cíl: kasimir. Zdroj: výřez knižní obálky.

Výlety do kosmických dálav a na vězeňskou planetu, zaručeně nejnovější zprávy o mimozemšťanech nebo výprava do města budoucnosti? To vše v průběhu letošního předposledního měsíce nadělila tuzemská nakladatelství fanouškům knižní science fiction.

 Amie Kaufman, Jay Kristoff: Iluminae 2 – Gemina

Amie Kaufman, Jay Kristoff: GeminaHanna pobyt na vesmírné stanici v galaxii kdesi na konci vesmíru vždy vnímala jen jako ztrátu normálního společenského života. Nikdo jí ale neřekl, že jí pobyt tady může stát život. Sága, která začala již v Illuminae, nyní pokračuje na palubě Skokové stanice Heimdall, kde se dva noví hrdinové musí střetnout s vražedným komandem BeiTechu. Hanna je hýčkanou dcerou velitele stanice, Nik naopak rebelujícím členem ze špatné rodiny.

A zatímco se oba potýkají se životem na tom nejnudnějším místě v celém vesmíru, netuší, že se k nim blíží zkáza. Když elitní útočný tým BeiTechu napadne stanici, Hanna a Nik jsou donuceni spolupracovat, aby bránili svůj domov. A aby toho nebylo málo, cizí forma života zabíjí jednoho obyvatele stanice po druhém a porucha na červí díře hrozí, že časoprostorové kontinuum může být rozerváno ve dví.

Brzy tak Hanna a Nik nebojují jen o svůj vlastní život – osud celého Heimdallu a možná i celého vesmíru je v jejich rukou. PRO INFORMACI: Román je vyprávěný skrze ohromující kombinaci dokumentů, záznamů, e-mailů, vojenských rozkazů, pohovorů či přepisů ze sledovacích kamer. Gemina navazuje na Illuminae a vtáhne čtenáře do úchvatného nového příběhu, který jim vyrazí dech.

Vydalo nakladatelství CooBoo 2. listopadu 2017.

Kolektiv: Star Wars Art – Ralph McQuarrieKolektiv: Star Wars Art - Ralph McQuarrie

Výpravné dvousvazkové vydání všech kreseb a maleb Ralpha McQuarrieho vytvořených pro Star Wars. Rozsáhlá a jedinečná publikace věnovaná největší výtvarné ikoně Star Wars. Ralph McQuarrie je nejvýznamnějším výtvarníkem v historii Star Wars. Úzce spolupracoval s Georgem Lucasem na vizuální estetice filmové ságy, na jejím nenapodobitelném designu a atmosféře.

V této publikaci najdou čtenáři nejúplnější sbírku McQuarrieho děl s tematikou Hvězdných válek, jaká kdy byla shromážděna, včetně stovek dosud nezveřejněných ilustrací, vzácných nepublikovaných rozhovorů a vzpomínek McQuarrieho kolegů a přátel, zasazujících jednotlivá umělecká díla do kontextu.

Vydalo nakladatelství Egmont 6. listopadu 2017.

Liou Cch‘-sin: Vzpomínka na Zemi 2 – Temný les

Liou Cch'-sin: Vzpomínka na Zemi 2 - Temný lesDlouho utajovaná pravda o chystané mimozemské invazi, k níž má dojít za čtyři sta let, byla konečně odhalena a Země se vzpamatovává ze šoku. Zrádci a kolaboranti byli sice rozprášeni, na Zemi však působí sofony, subatomární vyzvědači Trisolaranů, před nimiž není úkrytu a jejichž prostřednictvím se nepřítel okamžitě dozví i o těch nejtajnějších obranných plánech lidstva. Existuje jen jedno místo, kam sofony nedohlédnou — do lidského nitra.

Organizace spojených národů proto světu představí čtyři jedince, do nichž vkládá svou poslední zoufalou naději: tři uznávané myslitele, vojevůdce a stratégy a jednoho obyčejného, druhořadého sociologa. Luo Ťi se ocitá v centru celosvětové pozornosti, aniž tuší, proč byl vybrán a co se od něj čeká. Ví jen, že je jediným člověkem na Zemi, kterého se Trisolarané bojí. Pokračování světového fenoménu od nejlepšího čínského autora science fiction.

Vydalo nakladatelství Host 6. listopadu 2017.

Sci-fi literární novinky listopad – Star Wars, Areston, Sektor Hirano
5 (100%) 1 hlas[ů]


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..