Menu
FANZINE.cz
Literatura

Knižní sci-fi novinky na říjen: před Bouří vás nezachrání ani Ochránce

Lenka Lokvencová

Lenka Lokvencová

16. 10. 2014

Říjnové novinky ze světa sci-fi zavedou čtenáře do virtuálního světa Elusion. John Geary se znovu pokusí zachránit pozemskou civilizaci. A v pokračování série Akta NUMA bude tamní realita ohrožována vražedným černými částicemi. 

Elusion je dokonalý svět splněných snů. Má jen jedinou vadu... Zdroj: přebal knihy

Elusion je dokonalý svět. Má jen jedinou vadu… neexistuje. Zdroj: přebal knihy

Jack Campbell: Ochránce
Druhá kniha série Ztracená flotila: Za hranicí. Admirál John Geary si své postavení zasloužil, vítězstvím nad Syndikovanými světy, nicméně spíše než vděk nadřízených si vysloužil nedůvěru a strach. Když ho vláda s flotilou stárnoucích lodí vyslala na velmi nebezpečnou misi s úkolem prozkoumat sluneční soustavy za hranicemi Syndikovaných světů, nejednala jen z obav z inteligentní rasy zvané enigma, ale především z Gearyho.

Vydává nakladatelství Fantom Print  v říjnu 2014.

elusionClaudia Gabelová, Cheryl Klamová: Elusion

Chcete žít v bezproblémovém světě, kde se splní každé vaše přání? Chcete mít možnost vybrat si libovolné místo na Zemi či ve Vesmíru a v okamžiku se tam ocitnout? Chcete zapomenout na svůj reálný život a dělat si, cokoli jen chcete? V tom případě vítejte v Elusion – v dokonalém virtuálním světě, kde se splní každé přání. Má to však jednu vadu; splní se zde každé přání.

Vydává nakladatelství CooBoo  20. října 2014.

 Clive Cussler, Graham Brown: Bouře
Desátá kniha série Akta NUMA. Uprostřed Indického oceánu nabírá plavidlo NUMA vzorky vody, když tu si člen posádky všimne lesklé černé ropné skvrny. Není to však ropa. Jako armáda mravenců na loď náhle zaútočí roj černých částic, který zabije každého na palubě.
O několik hodin později se další členové NUMA vydají do Indického oceánu. To, co najdou je dovede až k odhalení plánu trvale změnit počasí. A změny už začaly…

Vychází v nakladatelství BB art  17.10.2014.

GalaxiaVáclav Šorel: Galaxia

 Dobrodružný příběh o hvězdoletu Galaxia vycházel jako komiks v 80. letech 20. století na zadní straně časopisu ABC s ilustracemi Františka Kobíka, nyná tento unikát vychází v knižní podobě. Dva astronauti ztracení ve vesmíru proletí červí dírou a náhodou objeví jinou Zemi, kde stále existuje život. Setkají se s jejími obyvateli a čelí obřímu hmyzu. Obrovští sršni, pavouci a mravenci jsou důsledkem genetických pokusů, které se vymkly kontrole.

 Vydává nakladatelství XYZ 13. října 2014.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní sci-fi novinky na říjen: před Bouří vás nezachrání ani Ochránce

Hide picture