Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Sedm fantasy knih, které v září nesmí uniknout vaší pozornosti

Lenka Lokvencová

Lenka Lokvencová

11. 9. 2012

OBR: Temná akademiePrázdniny už sice skončily, ale to neznamená, že si nemůžeme babí léto užít s dobrou knihou v ruce. Zde vám přinášíme tituly, které v září dorazí na pulty českých knihkupectví a neměly by zůstat opomenuty. Ať už sáhnete po zamilované fantasy či něčem ostřejším jako upíří zoubky.

Zbystřit by měli i fanoušci Anity Blakeové., Autor: Dorothea Bylica

Oltář z kostí (Carter Philip)

OBR: Oltář z kostí, přebal knihy

Carter Philip patří mezi mezinárodně uznávané autory konspiračních románů. Se svými díly se řadí mezi autory jako je Dan Brown nebo Robert Ludlum. Příběh Oltáře z kostí vypráví o právničce Zoe Dmitroffové ze San Francisca, která se nečekaně dozvídá, že někdo v noci zavraždil její babičku Katyu. Smutné, ale ne tak děsivé jako vědomí, že babička Katya už je přece téměř padesát let po smrti. Nedlouho poté obdrží Zoe dopis, v němž ji Katya informuje, že to právě ona se nyní stává Strážkyní oltáře z kostí, tajemného artefaktu z minulosti. Je jen otázkou času, než se o Zoe začne zajímat mafie, KGB, CIA i ta nejhorší – Zoeina matka. Objevuje se i Ry O’Malley, drsný chlápek, který má své vlastní důvody, proč pátrat po vrazích Katyi Orlovové.

7.9. vydalo nakladatelství Knižní klub

Nebra (Thiemeyer Thomas)

Valpuržina noc, známý čarodějný svátek, přiláká každoročně do obcí v okolí harzského Brockenu mraky turistů. Hotely praskají ve švech a ředitelé si mnou ruce, tržby budou znamenité. Tuto příležitost si nenechá ujít ani archeoložka zemského muzea Hana Petersová. Ta doufá, že konečně pokročí v bádání nad Nebeským diskem z Nebry, tajemným nálezem pocházejícím až  z doby bronzové. V bezprostřední blízkosti nálezu, hluboko v podzemním jeskynním systému se však probouzí i tajemná síla, která čekala na jakkoukoliv příležitost se probrat. A rej čarodějnic je ta nejlepší příležitost…

13.9. vydává nakladatelství Knižní klub

OBR: Temná akademie - Spoutaní

Temná akademie: Spoutaní (Gabriella Poole)

Druhý díl napínavé série  Temná akademie. Děj se před začátkem nového semestru přesouvá do New Yorku, kam přesídlila i Darkova akademie.  Cassie už rozhodně není žádným nováčkem, který jen tápe a neví, kudy kam. Stala se silnou osobností, odhodlanou bít se a uchránit svá tajemství. Po přijetí mezi Vyvolené se musí vyrovnat se svými schopnostmi, zatímco její láska ji přivádí do nebezpečí a zlovolný duch v jejím nitru získává stále větší nadvládu. Zůstává otázkou, zda se má Cassie postavit mocným silám a zachránit své přátele od strašlivého osudu.

17.9. vydává nakladatelství Fragment

Podsvětí 1: Mezi láskou a smrtí (Cabotová Meg)

Meg Cabotová přichází s novou hororovou sérií. Sedmnáctiletá Pierce jen o kousek utekla smrti, když se málem utopila v bazénu svých rodičů, pro které to byla poslední kapka k rozvodu. Pierce se tak s matkou stěhuje do jejího rodiště, usedlého ostrovního městečka. Tam ji čeká nový život, nová škola i přátelé a poněkud tajemný John Hayden, který se vždy objevuje nečekaně, ale  v pravou chvíli. Pierce však ví, že  to není žádný anděl. Kdyby mu propadla, byla by navždy odsouzena k existenci v těch nejděsivějších místech. Záleží však jen na ní, zda si zvolí obyčejný život, nebo život v náručí smrti.

18.9. vydává nakladatelství Knižní klub

OBR: Říše temnoty, nový román o L.J.Smithe

Říše temnot – Tajemství upírů (L.J.Smith)

Autorka světoznámé ságy Upíří deníky přišla s další sérií. Šestnáctileté Poppy zbývá pár týdnů života. Trpí rakovinou slinivky a její šance na vyléčení se rovnají nule. James, její dlouholetý přítel, však přišel s řešením. Nic ale není tak snadné, jak to vypadá. Svým rozhodnutím poruší přísné zákony Říše temnot a za to ho čeká trest za vyzrazení tajemství a také za lásku k člověku. Bude mít Poppy dostatek odvahy, aby se dobrovolně stala upírem? Podaří se jim společně uniknout před nejhorším trestem? První díl tajemné série Říše temnot, pokračování s názvem Říše temnot – Prokleté sestry vychází taktéž 20. září letošního roku.

20.9. vydává nakladatelství Fragment

Andělé 4: Vykoupení (Kateová Lauren)

Luce a Danielovi dochází čas. Aby Luciferovi zabránili vymazat minulost, musejí najít místo, kde andělé dopadli na Zemi. V patách mají temné síly a Daniel netuší, zda to ještě dokáže – žít, jen aby Luce znovu a znovu ztrácel. Schyluje se k osudové bitvě, po níž zůstanou na bojišti mrtví lidé… a andělský prach. Kdo přinese největší oběť? A komu se zlomí srdce?

 

20.9. vydává nakladatelství Knižní klub

 

OBR: Zlato Arkony od Juraje Červenáka

Zlato Arkony 1 (Juraj Červenák)

Po letech se autor vrací k hrdinům cyklu Černokněžník, Černému Roganovi a Goryvladovi. Cesta je zavede až na Jantarové pobřeží, do země, která je až příliš vzdálená zdroji černokněžníkovy moci. Arkona zatím odolává. Kouzla, která ji chrání, však postupně slábnou. Cizinci mezitím rozšiřují svou hrůzovládu – dobyli už Wolgast a téměř se zmocnili štítu boha Jarovíta, ve Štětíně potupili Triglavovu svatyni a teď cení tesáky zvyklé na lidské maso směrem k majestátnímu Wolinu. Slovanští žreci a vládcové volají o pomoc. Povodím Odry z dalekého jihu přichází pán Radhostova meče a jeho démonický vlčí průvodce…

Vychází 21.9. u nakladatelství Brokilon

Blankytné hříchy (Laurell K. Hamiltonová)

Jedenáctý díl série Anita Blakeová – lovkyně upírů přinese fanouškům drsné Popravčí další porci akce, napětí a v neposlední řadě i erotiky. Anita netušila, že i její mocný upíří milenec Jean-Claude, vládce města St. Louis, může mít z někoho strach – dokud se ve městě neobjevila roztomilá, droboučká, sadistická Musette, vyslankyně Belle Morte, jedné z nejvlivnějších upírek světa a Jean-Claudovy stvořitelky.  Roztáčí se intrikánský kolotoč upíří diplomacie a politiky, a to rozhodně není Anitina parketa. Nejradši by vytáhla pistoli a nasázela do Musette pár stříbrných kulek, ale ve hře jsou životy jejích nejdražších…

V září vydává nakladatelství Epocha

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sedm fantasy knih, které v září nesmí uniknout vaší pozornosti

Hide picture