Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Seriál Doctor Who: Bude šestá série poslední cestou Pána času?

Jan Neuman

Jan Neuman

7. 8. 2011

Chystá se dokončení šesté série legendárního seriálu, odpočítávají se poslední dny, hodiny a minuty. A aby čekání rychleji ubývalo, tvůrci zveřejnili nové promo foto a nechávají fanoušky namlsat na parádních trailerech.

Tak který z těch za mnou mi tuhle sérii nejvíce zatopí?, Zdroj: distributor seriálu

Informace z nejrůznějších zdrojů napovídají, že šestá série by měla být nabita dějem a doktor se bude jako vždy měřit se svými nebezpečnými nepřáteli. A ti mu jdou po krku snad ještě více než kdy předtím. Setká se jak se starými protivníky v podobě Cybermenů, tak novými v podobě záhadného astronauta. Doctor se bude opět vydávat do budoucnosti i do minulosti, kde bude potkávat zajímavé i známé osoby a osobnosti. V minulosti se potká se samotným Adolfem Hitlerem a vypadá to, že mu možná nešťastnou náhodou i zachrání život.

O co v seriálu jde?

Doctor, což je jeho opravdové jméno, je posledním z rasy takzvaných Pánů času (proto také někdy Vládce času nebo Pán času), kteří byli zavlečeni do války se svými úhlavními nepřáteli, Daleky. Dalekové jsou malá chapadlovitá stvoření, která se ovšem skrývají v mechanickém brnění, chráněném štítem. Jsou velice nebezpeční, což dokazuje i to, že dokázali vyhladit téměř celou jednu velice vyspělou rasu až na Doctora.

Od doby Časových válek, jak byl nazván boj mezi Daleky a Pány času, Doctor cestuje napříč časem ve své lodi zvané TARDIS, která má podobu britské policejní budky z padesátých let. Zažívá neuvěřitelná dobrodružství, napravuje chyby, kterých se dopustili jiní, a soupeří se svými nepřáteli, kteří mají zájem o jeho loď a o schopnost cestovat napříč i proti proudu času.

Trailery a promo fota slibují opravdu zajímavé scény, a to jak vzhledově, tak i napětím a obsahem. Co znamenají Doctorova slova: „Toto je má poslední cesta“ nebo „Můj čas se krátí“? Již je ohlášena první epizoda sedmé série, ale nenachyluje se čas, který má Doctor vyměřen? Nebo vše opět skončí a zároveň začne jeho smrtí a přerodem v novou osobnost? Na tyto a další otázky odpoví šestá a po ní možná i sedmá série.

Pán času (Doctor Who)

Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný / Drama
Velká Británie, 2005

Režie: Graeme Harper, James Strong, James Hawes, Joe Ahearne, Charles Palmer, Keith Boak, Colin Teague, Dan Zeff, Nick Hurran
Hudba: Murray Gold
Hrají: David Tennant, Billie Piper, Matt Smith, Karen Gillan, Christopher Eccleston, Noel Clarke, Anita Briem, Colin Morgan, Abdul Salis, Zoë Wanamaker, MyAnna Buring, Tamsin Greig, Thomas Sangster, Elize du Toit,Andrée Bernard, Ryan Carnes, Lenora Crichlow, Sara Stewart, Christina Cole, Ardal O’Hanlon, Gabriel Woolf, Catherine Tate, John Simm, Derek Jacobi, Richard Dawkins, Sharon Osbourne

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Seriál Doctor Who: Bude šestá série poslední cestou Pána času?

Hide picture