Menu
FANZINE.cz
Fantasy seriály

Seriál Grimm půjde i v Česku. Na Primě Cool představí svou verzi pohádek

Jan Neuman

Jan Neuman

16. 9. 2012

Počínaje pondělím 17. září se bude na obrazovkách televizní stanice Prima COOL vysílat seriál s nádechem hororu a tajemna. Grimm vás zavede do pohádky…

Vražda? Donedávna pro Nicka žádný problém, ale co teď? Zabíjel člověk, nebo něco jiného? Zdroj: NBC

Na začátku stojí příběh starý téměř jako lidstvo samo. Hlavní hrdina, sirotek, se dozvídá od své tety a pěstounky, že po předcích zdědil zvláštní schopnosti. Ty má, jak jinak, využívat k ochraně lidí před nejrůznější pakáží. Dozvídá se také, že je Grimm (respektive jeden z rodiny Grimmů), jak se tito bojovníci s havětí všeho druhu nazývají.

Nepřehlédněte: Seriál Grimm vám odhalí temnou pravdu skrytou v pohádkovém příběhu

Ovšem jak už to tak bývá, nic není černobílé (zaplať pánbůh) a hlavní hrdina přichází na to, že ne všichni tvorové jsou lidem nebezpeční a mnozí mu mohou i vydatně pomoci. Nu a s těmi zbývajícími si poradí po svém.

Seriál Grimm je novinka z roku 2011. Mezi jeho tvůrce patří David Greenwalt, tvůrce Buffy, přemožitelky upírů, a Heuréky, města divů. Spolupracoval s ním také Jim Kouf, spoluzakladatel Angela. První díl druhé série tohoto seriálu měl premiéru 13. srpna letošního roku.

„Detektivní seriál se inspiroval klasickými pohádkami bratří Grimmů (O perníkové chaloupce, O Popelce, O třech medvědech, Modrovous atd.). Čerpá z nich nepřeberné množství nadpřirozených postav. Některé epizody a příběhy však využívají i jiných zdrojů,“ uvedl pro FANZINE.cz Filip Sychra z Primy COOL.

„Detektiva Nicka Burkhardta hraje David Giuntoli. Narodil se roku 1980 v Milwaukee a vystudoval mezinárodní obchod a finance. Pro herectví ho objevila televize MTV, když mu v baru nabídla roli v reality show Road Rules: South Pacific. Vydělal si tak na školné a rozhodl se přestěhovat do Los Angeles. Získal zde menší role v seriálech Plastická chirurgie, s. r. o., Veronica Mars, Chirurgové, Odložené případy nebo Láska bolí,“ dodal Sychra.

Na českých obrazovkách se bude seriál objevovat pravidelně každé pondělí, počínaje 17. zářím, a to od 20:15.

Grimm

Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní
USA, 2011, 42 min

Režie: Omar Madha
Hrají: David Giuntoli, Russell Hornsby, Bitsie Tulloch, Silas Weir Mitchell, Sasha Roiz, Reggie Lee, Tim Bagley, Claire Coffee, Robert McKeehen, Michael J. Prosser, Victor Morris, Danny Bruno, Robert Blanche, Amanda Walsh, Douglas Tait

Vysílá: Prima Cool
Čas vysílání: každé v pondělí ve 20:15

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Seriál Grimm půjde i v Česku. Na Primě Cool představí svou verzi pohádek

Hide picture