Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Seriál Legenda o Pátračovi: Záchrana světa se sexy obsazením

Redakce

Redakce

21. 6. 2011

FOTO: Hlavní postava seriálu Legenda o Pátračovi Craig HornerUž vás nebaví sledovat, jak Herkules likviduje skupiny nepřátel jen za pomoci svých mohutných pěstí? Taky už vás omrzela Xena se svým bojovým pokřikem až příliš připomínajícím Tarzana? V tom případě vám představujeme jejich hrdého nástupce a jeho Meč pravdy.

FOTO: Hlavní postava seriálu Legenda o Pátračovi Craig Horner

Craig Horner jako Pátrač Richard Cypher, Zdroj: distributor seriálu

Příběh o Pátračovi začíná klasicky. Zlo je na vrcholu a dobru zbývají poslední síly. Nezbývá proto, než jmenovat nového hrdinu, Pátrače, který ponese legendární Meč pravdy a porazí zlo. Bohužel Pátrače může jmenovat pouze čaroděj prvního řádu a na straně dobra zbyl jediný a to Zeddicus Zu´l Zorander (Bruce Spence). Ten se skrývá za magickou bariérou, která odděluje mírumilovný svět bez kouzel od toho magického.

Boj začíná

Kahlan Amnell (Bridget Regan) je jednou z mála zbylých magických kněžek, Zpovědnic. Kahlan se podaří dostat za hranici, kde objeví čaroděje, který jí představí nového Pátrače. Je jím Richard Cypher (Craig Horner), kterého Zeddicus vybral ještě jako nemluvně a skryl za hranicí, kde na něj mohl dohlížet, než přijde čas.

Richardův nevlastní otec je ovšem zabit Rahlovým vojákem, který na něj jeho vraždu svede. Richard je tedy okamžitě jmenován Pátračem, aby mohl ovládnout moc kouzelného Meče pravdy. V tu chvíli přichází na scénu tyran vládnoucí světu magie, Darken Rahl (Craig Parker). Ten prolomí bariéru, aby se k Pátračovi dostal, a pošle na něj celou armádu. Bohužel mu tím zároveň i otevře cestu k sobě, čímž začíná Pátračovo putování za zničením zla.

FOTO: Hlavní postava seriálu Legenda o Pátračovi Craig Parker

Co všechno z toho ohně nevyleze...

Ovšem svoje poslání hrdina a spasitel Richard lehce odbývá. Pátračova skupina se na své výpravě za zničením Darken Rahla naprosto bezcílně toulá krajinou, řeší vesnické krize, a že mají vyšší poslání, si uvědomí, jen když je praští do nosu. Jejich putování jim navíc zpříjemňují hordy nepřátel, které se na ně neustále valí, jen aby byly touto malou skupinou ochránců zákona během několika vteřin rozcupováni.

Sexy zrádkyně

Časem se k Richardově skupině přidá i Cara (Tabrett Bethell) patřící do ženského řádu krutých bojovnic zvaných Mord-Sith. A že je Cara skutečně platnou členkou týmu. S jejím nebezpečným sex-appealem mohou soupeřit snad jen její smrtící schopnosti, díky nimž řád Mord-Sith již po generace slouží jako elitní jednotka vládnoucího rodu Rahlů.

Cara vstoupí do děje tím, že dostane za úkol eliminovat hrozbu Pátrače jednou provždy. Ovšem při erupci magie má možnost vidět budoucnost, kdy je  Rahlovou vládou zničena nejen celá země, ale i řád jejích sester. Přidá se proto na Richardovu stranu, aby se budoucnost změnila, a i když jí ostatní zpočátku nedůvěřují, brzy se projeví jako jedinečný člen týmu schopný pro Richarda udělat naprosto cokoliv.

FOTO: Hlavní postavy seriálu Legenda o Pátračovi Tabrett Bethell a Bridget Regan

Pátračův sexy doprovod

Samotní tvůrci seriálu se ovšem velmi odchýlili od knižní předlohy a kromě základní myšlenky, kterou je přirozeně boj proti Darken Rahlovi, neponechali téměř nic.  I samotná představa světa je co do jeho velikosti poněkud zkreslená. Nebýt proto okamžiků, kdy nám postavy oznámí, že cesta k tomu a tomu místu bude trvat tři dny, máme pocit, že z jednoho konce země na druhý je to sotva hodinka.

Seriálu ovšem nelze v žádném případě vytknout propracovanost jednotlivých efektů. Zvukové až po ty vizuální jsou skutečně propracované, mnohokrát doplněné i zpomalenými záběry. Díky nim na nás prostředí tohoto magického světa působí skutečně realisticky a zážitek ze seriálu je velmi intenzivní. Bohužel je to zároveň i jedna z mála skutečně povedených věcí.

To nejhorší, co kdy navštívilo obrazovky

Bohužel se zde objevila i otázka, která se vyvinula v tu nejhorší zápletku, jaká se kdy dostala na naše obrazovky. Kdo je s kým příbuzný? Zpočátku to nepůsobí tak hrozně, ale časem se jednotlivé postavy ukazují v pravém světle a my už raději přemýšlíme, kdo s Pátračem vlastně příbuzný není. V tu chvíli se i ten nejtrpělivější divák chytne za hlavu a přemýšlí, zda by si radši nepustil telenovelu, protože ani tam nenajde tak zmatenou rodinu jako tady.

Navíc pokud vezmeme v úvahu, kolik lidí zemřelo pod krutovládou tyrana Darken Rahla, rukama nemrtvých nebo při útoku pátračovy skupiny, která zpravidla v každém díle zlikviduje několik desítek nepřátel, těžko mohl v této pohádkové krajině ještě někdo přežít. Proto se nemůžeme divit, že tvůrci odmítli natáčet jakékoli pokračování, neboť se jim podařilo zlikvidovat veškerou populaci hned zpočátku.

Bruce Spence, představitel mága Zedda, má za sebou celoživotní hereckou dráhu. V jeho herecké filmografii nechybí ani ságy Matrix, Pán prstenů nebo Star Wars. Stejně tak můžeme znát Craiga Parkera, který kromě role tyrana Darkena Rahla hrál i v prvních dvou dílech trilogie Pána prstenů nebo v posledním dosud natočeném pokračování ságy Underworld s podtitulem Vzpoura lykanů.

V seriálu hostuje i mnoho oblíbených herců jako John Rhys-Davies. Ten se proslavil například díky své roli Gimliho v trilogii Pán prstenů nebo jako Saláh, věrný přítel Indiany Jonese vystupující v prvním a třetím dílu ságy. Dalšími slavnými herci jsou například Nathaniel Lees z posledních dvou dílů Matrixu, Charisma Carpenter proslavená především díky své roli v seriálu Buffy, přemožitelka upírů a mnoho dalších.

Legenda o Pátračovi je natočena na motivy ságy románové fantasy Meč pravdy od Terryho Goodkinda. Za jeho vznikem stojí především producent Sam Raimi, který produkoval i seriály Herkules nebo Xena: Princezna bojovnice. Legenda o Pátračovi se začala natáčet v roce 2008 a měla úspěch. Přesto bylo natáčení, po odvysílání prvních dvou sérií, na jaře roku 2010 hlavním distributorem seriálu ukončeno. Ovšem i v současnosti volají fanoušci po obnovení natáčení.

Seriál je nepochybně zajímavý a plný akce, ovšem příběhová linie se časem stává lehce monotónní a mnohdy to nezachrání ani bojové scény nebo magie, na kterých je seriál postaven. Dialogy se opakují, což je škoda, neboť samotná knižní předloha nabízí spoustu možností k jejich realizaci. Přesto je to seriál, který by neměl uniknout žádnému fanouškovi fantasy.

Legenda o Pátračovi (Legend of the Seeker)

Drama / Fantasy
USA, 2008, 44×42 min

Režie: Michael Hurst, Charlie Haskell, Jesse Warn
Hrají: Craig Horner, Bridget Regan, Bruce Spence, Craig Parker, Tabrett Bethell, Jay Laga’aia

Hodnocení: 3***

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Seriál Legenda o Pátračovi: Záchrana světa se sexy obsazením

Hide picture