Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Seriál Lost Girl: Detektivka, ve které sukuba sexuálně ovládne i diváky

Jan Neuman

Jan Neuman

22. 11. 2011

Zapomenutá mezi dvěma světy. Nevyhraněná, ani temná, ani světlá, taková Bo prostě je.  Sukuba žijící na pomezí a muži ani ženy si před ní nejsou nikdy jisti.

Lauren v růžovém a Bo v černém. Tak kdy na to skočíme?, Zdroj: distributor seriálu

Příběh z prostředí nadpřirozena, mytologických bytostí a hrdinů i záporáků z pohádek, líznutý detektivní zápletkou přivedla na svět M. A. Lovretta. Není to její první počin z oblasti nadpřirozena, dříve pracovala na seriálech, jakými jsou kupříkladu Mutant X, Hunt for Justice a The Secret Circle. Autorka byla dokonce nominována na cenu Gemini pro scénář právě seriálu Hunt for Justice. Není se tedy co divit, že příběh i postavy jsou napsány, jako by spolu doopravdy žily, a nadpřirozené bytosti působí tak nějak věrohodnějším dojmem než v jiných seriálech s podobnou tematikou.

Ani temná, ani světlá

Základ příběhu je velice prostý. Charizmatická, drzá a neuvěřitelně sexy Bo nemá stálý domov a neustále cestuje, protože vždy jednou za čas se probudí vedle chladného těla. Bo je sukuba a občas potřebuje energii živých bytostí, a jelikož se svou přirozenost nenaučila ovládat, musí vždy po vydatném jídle zmizet.

Čirou náhodou se jí podaří zjistit, že není jediná zvláštní a že všude kolem ní žijí jiní různě podobní lidé. Jí se však nelíbí představa, že by se měla nechat škatulkovat, a tak se odmítne přidat na stranu temna nebo světla, ačkoli mezi nimi není často příliš velký rozdíl.

The YouTube ID of aXYNlqEvq6I&feature=related is invalid.

Zůstane žít na pomezí a snaží se přijít na to, kdo jsou její rodiče a co je vlastně zač, a protože už je taková její povaha, brzy začne být pořádnou osinou v zadku jak jedné, tak druhé strany. Přes to všechno se jí povede najít si přátele v obou táborech, v některých případech dokonce milence. A jako sukuba si Bo nevybírá mezi ženami nebo muži a nikdo jí nedokáže odolat. Téměř všichni udělají doslova vše, co jí na očích vidí.

Jako vlci v rouše beránčím

Bo, jíž hraje Anna Silk (Mutant X, Earthstorm), je originál každým coulem a její vzhled ji staví do středu pozornosti, kamkoli vstoupí. Přesto že je to teprve sukuba začátečnice, dovede svých předností skvěle využít ve svůj prospěch. Umí však být i pěkně drsná a věřte, že když je zapotřebí, dovede nakopat i pár zadnic.

Také v sexu je to hotová divoška, když se v ní probudí její přirozenost, příliš si nevybírá mezi pohlavími a jde rovnou na věc. I když sukuby nebývají zrovna monogamní, podaří se jí ustálit počet svých favoritů na čísle dva, v podobě Dysona a Lauren (Zoie Palmer).

Dalším představitelem světa Fae, jak se nadpřirozené bytosti nazývají, je Dyson, do jehož kůže se oblékl Kris Holden-Ried (TudorovciBen Hur nebo připravovaný Underworld Awakening). Dyson přesto, že je to vlkodlak, patří ke světlým fae. Vlkodlaci jsou zde vůbec pojati z jiného úhlu a nejsou to ty krvelačné bestie z hororových filmů a knih. I tak ale ve vypjatých situacích, anebo když jej něco opravdu štve, se probouzí jeho vlčí stránka. Potom byste mu už neměli stát v cestě. Již na začátku se stává jedním z prvních Boiných přátel mezi fae a tento vztah brzy přeroste v něco mnohem většího.

Nejlepším přítelem, kterého Bo má, je Kenzi, v jejíž roli se představila Ksenia Solo (Nikita, Moonlight a Life Unexpected). Kenzi je ruské třeštidlo, kterému v první epizodě Bo zachrání život, a protože je Kenzi střelená a Bo také není úplně normální, zůstanou tak nějak spolu. Společně bydlí, společně pracují a i řeší problémy. Jsou téměř jako sestry. Je celkem zajímavé a velmi často i vtipné sledovat, jaké problémy mohou sukuba a ruská přistěhovalkyně mít. A v některém případě, i jak se je pokouší řešit.

Hudba jako za časů elfích králů

To, co velice umocňuje atmosféru celého seriálu, je hudba. Ideálně zvýrazňuje napínavé a nebezpečné scény a ve Fae baru, který hrdinové občas navštěvují, hraje právě hudba irská a keltská. Jakoby vytržená z kontextu dějin a času, vložená mezi bytosti, které ji lidem pravděpodobně na začátku věků předávaly.

Ideálně je zvolená i forma prezentace hudby, která se jeví ne jako hudba samotného seriálu, ale jako hudba, která hraje na baru. Člověk má potom pocit, jako by se natáčelo v opravdovém baru, což má větší kouzlo. Nepředstaví si jen spoustu rekvizit, na které se v době natáčení pouze práší, ale rovnou jedno orosené, případně něco ostřejšího navrch.

Seriál Lost Girl přenáší ženský element do nové dimenze a ukazuje jej světu v celé své nahé kráse. Otevírá magický portál do světa, kde žijí bytostí, které známe z pohádek, mýtů a legend. Tento portál otevírá nádherná sexy Bo, jež pátrá po tom, kdo a co je.

Doplněno skvělou hudbou, která potěší téměř každého, o charaktery působící velice věrohodně. Množství lechtivých a erotických scén navíc musí uspokojit snad každého a jedná se tak o skvělou zábavu na více než jeden večer. A protože se jedná o žhavou novinku, dala by se Lost Girl nazvat peckou roku 2010. Potvrzují to i dvě nominace na DGC Craft Award za design a již zmíněný skvělý zvuk, což je pro takto mladý seriál veliký úspěch.

Lost Girl

Krimi / Fantasy
Kanada, 2010

Režie: Paul Fox, John Fawcett
Hrají: Anna Silk, Ksenia Solo, Zoie Palmer, Emmanuelle Vaugier, Kristi Angus, Kim Roberts,Hubert Boorder, Hrant Alianak, Tenika Davis, Kristen Holden – Ried

Hodnocení: 5*****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Seriál Lost Girl: Detektivka, ve které sukuba sexuálně ovládne i diváky

Hide picture