Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Seriál Sanctuary opět běží. Amanda a její příšerky znovu zasahují

Jan Neuman

Jan Neuman

19. 7. 2011

Na další sérii seriálu Sanctuary (v překladu Svatyně) si museli fanoušci počkat dlouhé čtyři měsíce. A když se konečně dočkali, protagonisté jim nezůstali určitě nic dlužni. Napětí se dá krájet a přechod ze třetí na čtvrtou sérii bude fenomenální.

Amanda je i po taková době stále kočka, Zdroj: distributor seriálu

Třetí série Sanctuary skončila 17. prosince 2010 a z krátké vánoční pauzy se scenáristé probrali až 15. dubna 2011 jedenáctou epizodou Pax Romana. Čekání se však vyplatilo a děj se dá doslova krájet. Od dobrodružství v podzemí až po vzpomínky, ve kterých se doktorka Magnusová (Amanda Tapping) vrací k vylodění v Normandii. Divák si tedy užívá napětí a dozví se dokonce, co se tenkrát ve skutečnosti stalo. A uvidíme dokonce i královnu upírů, která, jak už to tak bývá, bude sice sexy, ale také pěkná potvora.

Bude třetí série klíčem k seriálu?

Události od setkání s Adamem Worthem (Ian Tracey) spojené s návštěvou podzemního města se začínají pomalu ale jistě vyhrocovat. Konec celé třetí série je již ve znamení žehlení problémů, které si v tomto období Magnusová a spol. nadělali. Poslední díl třetí série Into the Black je začátkem vyvrcholení těchto problémů, které budou definitivně vyřešeny pravděpodobně počátkem čtvrté série. Ale kdo ví, třeba se bude jednat o zápletku dlouhodobější, ne-li klíčovou v celém seriálu.

Ani po pauze Sanctuary určitě neztratilo na šťávě. Ba naopak, děj plyne rychle a divák se často přistihne, že se ze začátku na konec dostal tak rychle, až je to k nevíře. Dokonce se tvůrcům povedlo v některých odpočinkových epizodách překvapit dobrým nápadem.

Tak nějak to bylo i s Willovou (Robin Dunne) mutací nebo dílem, kdy byli Will a doktorka Magnusová uvězněni v až příliš živém snu. Případně se staronovou změnou k lepšímu pro Teslu (Jonathon Young). Sečteno a podtrženo, Sanctuary udělal pořádný krok k tomu, aby ve fantastice vydržel minimálně další sérii. A doufejme, že plné napětí.

Svatyně (Sanctuary)

Krimi / Mysteriózní / Sci-Fi
Kanada / USA, 2008

Režie: Martin Wood, S.A. Adelson, Brenton Spencer, Peter DeLuise
Hrají: Amanda Tapping, Robin Dunne, Emilie Ullerup, Christopher Heyerdahl, Ryan Robbins, Panou, Kandyse McClure, Jonathon Young, Kavan Smith, Christine Chatelain, Peter Wingfield, Chuck Campbell, Hiro Kanagawa, Darren Shahlavi, Dana McLoughlin, James Kirk, David Hewlett, Ryan Kennedy, William „Big Sleeps“ Stewart, Nicole Muñoz, Lynda Boyd, Emily Tennant

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Seriál Sanctuary opět běží. Amanda a její příšerky znovu zasahují

Hide picture