Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

Server Fantasy Planet zve na FPcon

Redakce

Redakce

16. 3. 2011

V pátek 18. března proběhne setkání s redaktory a přispěvovateli webu Fantasy Planet, nazvané FPcon. Všichni, kdo by se chtěli účastnit, mohou v 15 hodin dorazit na smíchovskou pobočku Městské knihovny v Praze. Vstupné bude zdarma a organizátoři navíc pro každého připravili malý dárek.

Výřez z plakátu Fantasy Planet

Pořadatelé si toho pro své hosty naplánovali skutečně mnoho.  Štěpán Kopřiva, Vojtěch Rabyniuk a Boris Hokr rozeberou komiksové adaptace filmů. Povedené i nepovedené. Šimon Šedivák prozradí několik informací o svém literárním seriálu Et in Arcadia Ego. Navrch přidá i pár zajímavostí o dalších plánovaných projektech.

Všichni, kteří se věnují knižním recenzím, nebo by se jim v budoucnu věnovat chtěli, by měli bedlivě poslouchat při přednášce Leoše Kyši, Pavly Lžičařové a Borise Hokra, kteří na tzv. Publicistickém písečku poví, jak napsat skvělou recenzi. Aby se jen nedebatovalo, bard Laeg Mortemir za doprovodu kytary a akordeonu hosty rozveselí baladami a oslavnými hymny z LARPů.

Dámy Veronika Salášková a Františka Vrbenská umožní nahlédnout do zákulisí historické fantasy. Vysvětlí, jaký je rozdíl mezi tím, co se odehrává pouze v knihách a skutečnými dějinnými událostmi, a také dají tip kde hledat inspiraci pro napsání historické fantasy. Kromě přednášejících se mohou hosté těšit i na Tomáše Němce, Otomara Dvořáka, Martina D. Antonína či Jiřího W. Procházku, kteří přislíbili svou účast.

Akci, která začne v 15 hodin a skončí v 19 hodin, bude moderovat Lukáš Vaníček. Sedmá hodina večerní však znamená pouze oficiální konec. Neúnavní návštěvníci se mohou po odtajnění Sauronova péra a vyhodnocení soutěže o věcné ceny spolu s organizátory přesunout na afterparty do Cafe Restaurantu YC Cere.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Server Fantasy Planet zve na FPcon

Hide picture