Menu
FANZINE.cz
Technologie

Sid Meier’s CIV World nabízí leda holou řiť. Kdo chce zábavu si připlatí

Tadeáš Kubů

Tadeáš Kubů

15. 7. 2011

OBR: Civ WorldMnoho her si tvoří na Facebooku své zprzněné příbuzné a nyní k nim přibyla další. Tentokrát se jedná o potomka slavné herní série Sid Meier’s Civilization, a nezbývá, než se divit, co si vývojáři dovolují.

OBR: Civ World

Sidova civilizace zůstala někde v antickém Řecku i myšlenkou, zdroj: Civ World

Od hry, která si volí své uživatele, nelze očekávat mnoho, ale CIV World zachází daleko. Hned po spuštění úvodního okna hry je jasně vidět, že hra není originál. Úvodní questy jako by z oka vypadly hrám, jako jsou Farmville a všechny ostatní jí podobné.

Podívejte se na video nové hry, kterou hráč ovládá proudem tekoucí moči!

Co víc, v případě CIV World ani nejsou zábavné. Hra totiž nutí plnit takové banality jako například psaní do chatu, které může být příjemné, ale mělo by být na hráči, aby si zvolil, kdy se mu chce psát s kamarády nebo náhodnými lidmi, a kdy ne!

Pokud se podíváme blíže na herní mechanismy samotné, CIV World je plný různých miniher, které ale dělají hru především složitější a ne zajímavější, což byl nejspíš původní záměr. Ve hře pak budete primárně stavět vesnice, které se podobají spíš Age of Empires než Civilizaci.

OBR: Civ World Minihra

Objevilo se vytváření cesty pro vláček v opravdové Civilizaci?

A než se dostanete k soubojovému systému, nejspíš už radši hru dávno vypnete. Navíc je hra relativně náročná, takže pokud hrajete hry na Facebooku především z notebooku například ze školy, nemuseli byste CIV World ani plynule rozchodit.

Hrajete násilné hry? Pak máte podle vědců z Missouri sklony k agresivitě!

Jako je to u většiny FB her, i v CIV World je možnost kupovat si herní měnu za skutečné peníze, což není sice nutností, ale dělí to hru vlastně na dvě. Placená zábavnější a neplacená… No, obrázek jste si již nejspíš udělali sami.

Prozatím je hra v BETA verzi, a tak doufejme, že se ještě herní mechanismy vylepší a že bude možné Sid Meier’s CIV World hodnotit minimálně jako hratelnou a odpočinkovou hru. Přece jen nese jméno legendární herní série. A ta si nezaslouží horší reputaci kvůli hře na Facebooku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sid Meier’s CIV World nabízí leda holou řiť. Kdo chce zábavu si připlatí

Hide picture