Menu
FANZINE.cz
Technologie

Skyrim: Vybrali jsme Top 10 modů do nejlepšího RPG roku

Dominik Butschek

Dominik Butschek

15. 12. 2011

Skyrim mody 001I když Bethesda stále ještě nevydala vývojářské nástroje ke Skyrimu, fanoušci hry už začali s tvorbou modů. V TOPZINE.cz jsme sestavili žebříček těch nejlepších.

Skyrim mody 001

Postavy vypadají po modování realisticky zdroj: autoři modů

Samotná hra sice získává vysoce nadprůměrná hodnocení, často se blížící ke 100%, ale míst na vylepšení je vždycky dost – přesně proto jsou hry od Bethesdy tolik oblíbené.

1. SkyrimHD

Některé textury obsažené ve hře mají až žalostně nízké rozlišení. Je až s podivem, co všechno prošlo přes kontrolu kvality. Hráči však tyto nedostatky vidí, a proto vznikl tento mod. Stále je však ve vývoji a každý týden přibývají nové textury. Paralelně s tímto modem vznikají i další, které budou dříve nebo později obsaženy v SkyrimHD. Příkladem je HD Rock Textures, který upravuje textury skal na mnohem vyšší úroveň.

2. Detailed Faces a No More Blocky Faces

Moder Xenius má na svědomí celou řadu modů, které vylepšují vizuální stránku charakterů. Dva nejvýznamější jsou Detailed faces a No more blocky faces.

RECENZE: Skyrim vás naučí, že skolit draka není žádná sranda

3. QD Inventory

Hráči na PC si stěžovali na konzolovité menu.  QD Inventory předělává systém více do stylu Oblivionu. Je tedy vidět v seznamu věcí jejich statistiky a je možné si je podle nich i seřadit. Další úpravy interface určitě přijdou v budoucnu.

4. Skyrim 4GB (Large Adress Aware Patch)

Skyrim mody 002

Nádherné scenérie byly k nalezení už v základu, ale mody je posouvají ještě o kousek dál

Skyrim nevyužívá více jak 2GB RAM, i když to dokáže. Přesně proto vznikl tento mod, který umožní Skyrimu plně využívat potenciál PC a zlepší tak výkon.

5. ENBSeries

Legendární mod, který mimo jiné z GTA 4 a Deus Ex: Human Revolution udělal hry s fotorealistickou grafikou. Na takovýto pokrok si u Skyrimu hráči stále ještě musí počkat, ale už teď je rozdíl patrný a autor ENB na dalších vylepšeních pracuje.

6. Glowing Ore Veins

Název zcela vystihuje náplň modu, tedy zvýrazňuje všechny nerostné rudy, na které může hráč narazit. Spoustě hráčů totiž trvalo velmi dlouho, než si všimli, že je i možné těžit rudy, protože byly příliš nenápadné. Rudy opět ztmavnou při jejich vytěžení, takže si je není možné splést s nevytěženýmy.

7. Val’s Crafting Meltdown

Každý hráč Skyrimu to zná – v inventáři se povaluje hromada bezcenných železných šípů s nízkým poškozením. Tento mod umožňuje téměř veškeré zbraně i zbroje roztavit a získat z nich zpět důležité suroviny. Dokonce i vyrábět šípy, takže si každý hráč může svoje železné šípy zničit a předělat na účinnější.

8. Realistic Water

Voda je sice ve Skyrimu pěkná sama o sobě, ale tento mod ji posunuje na další level. Voda je nyní realističtější a je nutností každého hráče.

9. Nicer Snowflakes

Mod upravující kvalitu sněhových vloček.

Skyrim mody 003

Rozdíl je patrný na první pohled i bez zkoumání textur pod lupou

Hezčí sněhové vločky – ať už je to uvěřitelné nebo ne, hráč si doopravdy všimne rozdílu, zvlášť pokud si vybere magickou verzi. Ano, tento mod má několik verzí včetně realistické.

10. Map in Full 3D

Není to přímo mod, ale návod. I tak si zaslouží místo na tomto seznamu. Map in Full 3D totiž umožňuje zoomovat mapu až na úroveň země a pak to vypadá, jako by Skyrim navštívil Google Street View Team.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Skyrim: Vybrali jsme Top 10 modů do nejlepšího RPG roku

Hide picture