Menu
FANZINE.cz
Literatura

Slet spisovatelů fantastiky? Připravte košťata, sen se stává realitou

Jakub Ehrenberger

Jakub Ehrenberger

8. 4. 2010

Festival fantazie 2010Nepočítáme-li podzimní Fénixcon, na nějž se mnozí kvůli školním povinnostem a předvánočnímu shonu nedostanou, je vcelku těžké setkat se s větším počtem autorů fantastiky naživo. Nebo bych měl spíš říci, že bylo? Václav Pravda chystá Slet spisovatelů fantastiky.

Část plakátu Festivalu fantazie 2010 Autor: Lubomír Kupčík

Část plakátu Festivalu fantazie 2010 Autor: Lubomír Kupčík

Je libo Neomillnerovou, Renčína, Mosteckého nebo Rečkovou? A co méně známí autoři jako Doseděl nebo Šrámková, neláká vás se s nimi setkat? V červenci kvůli tomu ani nebudete muset jezdit po celé republice. Nezdolný organizátor Vašek Pravda připravuje v Čechách nevídanou monstrakci – Slet spisovatelů fantastiky.

Akce se koná ve dnech 8. – 11. července 2010 v Chotěboři v rámci Festivalu fantazie a všem českým i slovenským spisovatelům, jimž už vyšla alespoň jedna samostatná kniha, byla přislíbena dvoudenní vstupenka zdarma. Mluvíme tu o Češích, a tak je jasné, že nabídka volné vstupenky zvedne ze židle i ty nejlínější tvůrce, co se na cony běžně nedostaví. Ze stejného důvodu však určitě přijedou také ti nejpilnější, kteří se právě kvůli psaní na slunci často neohřejí.

Výběr z programu prvního Sletu spisovatelů fantastiky

  • Hromadná autogramiáda autorů
  • Prodej nových i antikvariátních knih
  • Výstava Lubomíra Kupčíka
  • Fotbalový turnaj
  • Opékané prase

Slet organizuje SFK Avalcon a Syndikát autorů fantastiky ve spolupráci s časopisy Pevnost a Ikarie. Pokud tedy ještě nemáte podpis některého z vašich oblíbenců, v červenci se vám nabízí velká šance jej do své sbírky doplnit. Ti ostatní se mohou těšit na atmosféru, která v záplavě známých jmen snad ani nemůže zkysnout.  A kdyby vám to snad nevyšlo,  nezoufejte, napřesrok vytáhnou spisovatelé a spisovatelky svá košťata znovu, tentokrát na chotěbořský Parcon 2011.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Slet spisovatelů fantastiky? Připravte košťata, sen se stává realitou

Hide picture