Menu
FANZINE.cz
Technologie

Smart hodinky jsou mimořádně praktickým i módním doplňkem

V poslední době se v tuzemských obchodech s elektronikou takřka roztrhl pytel s nabídkami na koupi takzvaných smart hodinek a fit náramků. Pakliže je doposud ještě nemáte, možná ani netušíte, oč přicházíte.

Dotykový displej se snadno ovládá

Špičkové smart hodinky vám v nejluxusnějších provedeních poskytnou řadu zajímavých, mnohdy důležitých informací. Nejde o pouze o čas, ale především o další funkce. Jedná se o hodinky dotykové, takže s nimi můžete snadno manipulovat, na displeji se vám vždy zobrazí přesně to, co zrovna potřebujete.

Ve specializovaných obchodech jsou k dostání univerzální modely, ale také pánské a dámské smart hodinky, které mají pro dané pohlaví specifický design. Obecně však všechny tyto produkty vynikají svou technologií.

Se smart hodinkami nezmeškáte žádný důležitý hovor

Moderní smart hodinky dnes propojíte s mobilním telefonem. Po spárování, které není nikterak složité, vás upozorní na příchozí hovory, SMS zprávy, potažmo zprávy z online aplikací. To však zdaleka není kompletní výčet funkcí.

Máte možnost sledovat tělesný stav

Zakoupíte-li si chytré hodinky od dobrého výrobce, můžete s jejich pomocí sledovat vaši fyzickou aktivitu. Vybrané modely umějí automaticky měřit krevní tlak, srdeční tep, ba dokonce okysličení krve. Jde o perfektní pomůcku pro sportovce, ale také osoby, jež mají určité zdravotní potíže a musejí si hlídat stav svého organismu. V neposlední řadě mají smart hodinky zabudovaný krokoměr, díky němuž zjistíte, kolik kroků a jakou vzdálenost za den ujdete. Nechybí ani praktický monitor kvality spánku.

Solidní smart hodinky vydrží na jedno nabití minimálně 3 dny, takže je nemusíte neustále nabíjet, což je jistě povzbuzující.

Fit náramky jako levná alternativa

Podobně zajímavým artiklem jsou fit náramky. Jedná se takřka o totožné produkty, byť mají většinou méně funkcí a obvykle v nich není nastavený aktuální čas. Jsou však levnější, tudíž dostupné prakticky pro kohokoliv z vás.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Smart hodinky jsou mimořádně praktickým i módním doplňkem

Hide picture