Menu
FANZINE.cz
Technologie

SONY je ve ztrátě. Za první čtvrtletí činí celkově přes šest miliard korun

Jan Perlík

Jan Perlík

7. 8. 2012

Na začátku srpna informovala společnost SONY o výši své ztráty v oblasti herních komponentů a celkové ztrátě za první čtvrtletí letošního roku.

Sony

Sony působí na mnoha trzích, od konzolí po MP3 přehrávače Zdroj: Sony.com

I vlivem nižšího prodeje PSP, PS3 a také softwaru a hadrwaru ztrácí společnost zhruba 314 milionů dolarů, tedy skoro 6,5 miliard Kč. To se týká celkového prodeje výrobků Sony.

U herních komponentů dosáhla provozní ztráta 45 milionů amerických dolarů (cca 950 milionů Kč) v prvním kvartálu, který končil 30. června. Celkové tržby dosáhly poklesu o 14,5 %, což v číslech znamená, že Sony vydělalo pouze 1,5 miliardy dolarů, tedy něco přes 31 miliard Kč.

Nepřehlédněte: Tušíme, kdy vyjde nový iPhone 5. Datum vydání potvrdily nezávislé zdroje

Tento pokles zdůvodňují odborníci mimo jiné i nepříznivým kurzem oproti minulému roku. Co se týče prodeje PS2 a PS3, získala společnost 2,8 milionů dolarů (57,8 milionů Kč), v minulém roce to však bylo víc, 3,2 milionů (66 milionů Kč). V případě PSP a PS Vita zaznamenala společnost pokles z 1,8 na 1,4 milionů dolarů (z cca 38 na 29 milionů Kč).

Ani software se neprodává tak jako minulý rok. Na PS2 a PS3 bylo letos prodáno 20,1 milionů kopií, v minulém roce to bylo 27,6 milionů. To je pro firmu znatelný rozdíl. Softwaru na PSP a PS Vita se prodalo 5,8 milionů kusů, v roce 2011 se přitom prodej vyšplhal na 6,4 milionů.

Sony také uvedla, že prodej je sice výrazně nižší, než se očekávalo, ale nepředpokládá, že by se daný pokles prodejnosti v nejbližší době nějak změnil.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

SONY je ve ztrátě. Za první čtvrtletí činí celkově přes šest miliard korun

Hide picture