Menu
FANZINE.cz
Technologie

Sony odhalila tablet S1 a S2 s certifikací PlayStation. Budou stejně pitomé jako jejich názvy?

Dominik Butschek

Dominik Butschek

29. 4. 2011

Sony S2 tabletSony představilo své dva první tablety, na kterých budete schopní hrát hry pro PlayStation. Podaří se jim nějak výrazněji ohrozit hlavního konkurenta, iPad2?

Sony S1 tablet

Prorazí Sony na trh se svým novým tabletem? Zdroj: Sony.com

Ohlášeny byly hned dva modely: S1 zejména pro domácí využití a S2 na cesty. Displej S1 má devět palců a samotný tablet je na jedné straně užší než na druhé. Jeden z představitelů Sony, Kunimasa Suzuki, tvrdí, že držet S1 je jako držet časopis.

Samotný interface S1 připomíná Windows Mobile 7. Tento tablet také bude první, co získá certifikaci PlayStation, podobně jako telefon Xperia Play, takže na něm bude možné hrát některé hry. A nejen to, ale bude jej možné používat jako dálkový ovladač pro jiné produkty Sony, jako jsou třeba reproduktory.

Oproti tomu S2 je menší, se dvěma displeji o pěti palcích, takže se dá složit jako Nintendo 3DS. Na spodním displeji bude moct být zobrazena třeba klávesnice nebo klasická tlačítka gamepadů od Sony a na horním bude jen to, co vás zajímá, ať už to bude email nebo hra.

Oba dva tablety budou v prodeji na podzim tohoto roku, zatím však není známá cena. O běh se postará OS Android 3.0 a připojení k internetu bude možné přes wi-fi, 3G i 4G. Bude možné nakupovat online v Sony obchodech s hudbou a e-booky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sony odhalila tablet S1 a S2 s certifikací PlayStation. Budou stejně pitomé jako jejich názvy?

Hide picture