Menu
FANZINE.cz
Technologie

Sony Xperia Z nabídne FullHD displej a hlavně odolnost proti vodě

Martin Pevný

Martin Pevný

7. 2. 2013

Pro milovníky mobilních zařízení máme skvělou zprávu. Přichází Sony Xperia Z, která se stala po chvíli nejdiskutovanějším zařízením vůbec. Podívejte se na promo video.

Tento mobilní kousek se může chlubit elegantním a luxusním provedením. Nabízí také tři barevná provedení, a sice černé, bílé a fialové. Svým tvarem připomíná zaoblený obdélník.

Zařízení disponuje 5palcovým FullHD displejem a 13MPx fotoaparátem. Nabídne vnitřní paměť o velikosti 16 GB s možností přidání externí karty. O výkon se stará čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro nataktovaný na 1,5 GHz a 2 GB operační paměti. Operační systém Android je ve verzi 4.1 a baterie má kapacitu 2 330 mAh.

Nepřehlédněte: LG začíná v ČR s prodejem 84palcové Ultra HD televize za půl milionu

Úžasná je na mobilu zvýšená odolnost. Ta se netýká jen displeje, ale celého telefonu. Ten splňuje stupeň ochrany IP67, je voděodolný a prachuvzdorný. Potěší i rozměry, Xperia Z měří 139 x 71 x 7,9 milimetrů a váží 146 gramů.

Na závěr musíme podotknout, že se jedná o nejlepší mobil společnosti Sony a momentálně nemá konkurenci. Odhadovaná cena činí 15 000 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sony Xperia Z nabídne FullHD displej a hlavně odolnost proti vodě

Hide picture