Menu
FANZINE.cz
Technologie

Speciální tetování jako z Mission Impossible dokáže snímat i mozkovou činnost

Jan Kouba

Jan Kouba

16. 8. 2011

Tetování už nemusí být jen módní doplněk, jak dokazují vědci z Illioniské university, kteří vyvinuli tetování schopné monitorovat srdeční tep i mozkovou aktivitu.

I květina by mohla léčit, Foto: Eva Makovská, Topzine.cz

VědciIllinoiské university skloubili účelnost a estetiku do zajímavé kombinace. Proč nemít na těle imitaci tetování, která zároveň může zachránit život a jde kdykoli sundat?

Pro pacienty, kteří musí být neustále monitorováni, je nošení elektroniky s sebou omezující a nepříjemné, takové elektronické tetování či epidermální elektronika může člověk nosit bez jakýchkoli omezení. Vědci tvrdí, že to je pro medicínu revoluční krok.

Ujíždíte na komiksových vychytávkách? Batmenovo fáro je poháněno turbínou a má i iPad!

Nepohodlné elektrody, které se připnou na člověka a monitorují mozkovou aktivitu nebo srdeční tep, vystřídají estetická praktická tetování, která vypadají jako elektronické obvody.

Ve skutečnosti jsou vyrobena ze silikonu a kovových prvků, které se užívají k výrobě transistorů.Obvody jsou tenké jen několik nanometrů.

Celá tato elektronika je schována do gumové vrstvy. Celkově je tetování tenké ani ne půl milimetru. Pokud se budete chtít tetování zbavit, stačí ho jen prsty narušit a sloupnout.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Speciální tetování jako z Mission Impossible dokáže snímat i mozkovou činnost

Hide picture