Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Spider-man plní poslání hrdiny. Pomáhá projektu Hodina Země

Redakce

Redakce

2. 3. 2014

Spider-man jako první vystoupí z řad superhrdinů, aby pomohl celosvětovému hnutí Hodině Země v boji o záchranu planety. K vyšší míře ekologie přispěje natáčením šetrným k přírodě.

Zdroj: distributor filmu

Zdroj: distributor filmu

Spolupráce Hodiny Země, organizované Světovým fondem na ochranu přírody (WWF), a Sony Pictures Entertainment vznikla v kontextu s projektem Earth Hour Blue. Projekt poukazuje na slavnou akci zhasínání světel, která se letos pořádá 29. března ve 20:30.

„Jsem hrdý na to, že se Spider-man stal prvním superhrdinou, který se měl možnost veřejně postavit na stranu Hodiny Země, protože právě on nám ukazuje, že každý z nás se může stát superhrdinou, pokud si uvědomíme své schopnosti a svou sílu,” vyjadřuje Andrew Garfield, hlavní hrdina snímku The Amazing Spider-man 2.

Projekt Earth Hour Blue nabízí revoluční platformu pro digitální crowdsourcing a crowdfunding. Crowdfundingová část pomůže například dostat k rodinám, žijícím na Madagaskaru, energeticky úsporné trouby či zhotovit laminátové lodě, odolné vůči klimatickým podmínkám, na Filipínách.

„Hodina Země je hnutím, které je plné superhrdinů – lidí, schopných využít sílu skupiny za účelem uskutečnění změn k lepšímu na celé naší planetě. Představte si, jaké můžeme získat možnosti, pokud se spojíme a potáhneme za jeden provaz,” prohlašuje režisér snímku Marc Webb.

Snímek The Amazing Spider-man 2 si připisuje post nejekologičtějšího projektu v historii Columbia Pictures a výrazně tak posunuje hranice ekologičtějšího natáčení.

„Jsem velice hrdý na skutečnost, že The Amazing Spider-man 2 dosáhl uhlíkové neutrality. Zavázali jsme se, že budeme během natáčení samotného klást na ekologii maximální důraz, a snažili jsme se uvažovat zeleně a vyhýbat se vytváření zbytečného odpadu,” vypovídá o průběhu filmování Blake.

Po boku Andrew Garfielda se objeví Emma Stone a Jamie Foxx. Do českých kin by měl vstoupit 24. dubna 2014.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Spider-man plní poslání hrdiny. Pomáhá projektu Hodina Země

Hide picture