Menu
FANZINE.cz
Literární soutěže a ceny v žánrech sci-fi, fantasy a horor

Spisovatel Josef Pecinovský zasedne po 23 letech v porotě literární soutěže

Martin Peška

Martin Peška

20. 4. 2012

Po 23 letech zasedne klasik science fiction a jiných dobrodružných příběhů Josef Pecinovský v porotě literární soutěže. Hodnotit bude povídky přihlášené do česko-slovenské vyhledávací literární soutěže Fantastická povídka.

„Poprvé a naposledy jsem byl v porotě literární soutěže v roce 1989, byla to Cena Karla Čapka,“ vzpomíná Pecinovský, který od té doby v žádné porotě nezasedl. Nyní přislíbil svou účast v porotě literární soutěže vyhlášené žánrovým magazínem FANZINE.cz. Povídky v žánru sci-fi, fantasy nebo horor mohou dosud nepublikovaní autoři přihlašovat do 31. července na internetových stránkách soutěže www.fantastickapovidka.cz.

„Nahlédl jsem letmo do povídek ze starších ročníků a vidím, že o budoucnost české fantastiky není třeba se bát. Těžko říct, že bych se na něco těšil, člověka spíš pronásledují obavy, abych soutěžícím nějak necitlivým přístupem neublížil. Ale v každém případě předpokládám mnoho nových a neotřelých nápadů a nějakou tu údernou pointu,“ slibuje si od přihlášených prací spisovatel.

Pecinovský je prvním oznámeným členem odborné poroty Fantastické povídky. Jako autor byl plodný především na přelomu osmdesátých a devadesátých let, i dnes ale stále publikuje. Napsal například dystopickou Plástev jedu, beatlesáckou Abbey Road a Kroniky nové Země, které oscilují mezi postapokalyptickým příběhem, akční jízdou a space operou.

Čtěte také: Jediný způsob, jak zachovat člověka, je expanze do vesmíru,“ říká Josef Pecinovský

Nejlepší povídky ze soutěže vyjdou – stejně jako po prvním ročníku soutěže – společně s originální ilustrací na FANZINE.cz a do audiopodoby je zpracuje Český rozhlas Leonardo. Soutěž nabízí začínajícím spisovatelům možnost na sebe upozornit.

Základní pravidla pro přihlášení povídky do soutěže jsou: žánr sci-fi, fantasy nebo horor – psané v českém či slovenském jazyce, dílo musí být dosud nepublikované, rozsah povídky je stanoven na maximálně pět normostran.

Během prvního ročníku, v němž zvítězila sci-fi hříčka AI, to bolí čerstvého absolventa Vysoké školy ekonomické Martina Vondráčka, bylo přihlášeno celkem 666 povídek. Letos je zatím přihlášena první padesátka prací, největší počet přihlášek organizátoři očekávají posledních 14 dní před uzávěrkou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Spisovatel Josef Pecinovský zasedne po 23 letech v porotě literární soutěže

Hide picture