Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Splněný sen fanoušků Červeného trpaslíka: do Prahy přijede Kocour

Martin Peška

Martin Peška

18. 10. 2011

FOTO: Kocour z Červeného trpaslíka!Exkluzivně!Do České republiky zavítá herec Danny John-Jules, který se proslavil rolí Kocoura v britském sci-fi sitcomu Červený trpaslík. Herec přijede 28. října na besedu s fanoušky na akci FanCity v Praze.

Účast herce na pražském festivalu her a fantastiky dnes exkluzivně redakci magazínu FANZINE.cz potvrdil ředitel akce Václav Pravda. Přiletět by měl v pátek 28. října. „Hlavní pořad bude mít ve 14 hodin, před tím a potom fotografování s fanoušky a podepisování. Bohužel přiletí jen na otočku,“ uvedl Pravda.

Jedenapadesátiletý londýnský rodák v Praze nebude poprvé. Před deseti lety v české metropoli točil s Wesley Snipesem film Blade 2, v němž ztvárnil upíra Asada.

FanCity, festival her a fantastiky, se uskuteční ve dnech 26. až 30. října v KC Novodvorská na pražské Lhotce. Magazín Fanzine.cz (při Topzine.cz) je hlavním mediálním partnerem akce. Sledujte náš speciál k této události.

Do paměti diváků se však zapsal především společně s flákačem Listerem (Craig Charles), ambiciózním neurotikem Rimmerem (Chris Barrie) a obětavým Krytonem (Robert Llewellyn) jako Kocour ze sitcomu Červený trpaslík (v orig. Red Dwarf).

Na festival FanCity přijede i jaffský mistr Bra’tac ze Stargate

Děj sci-fi sitcomu, který vznikal od roku 1988 v britské společnosti BBC, se téměř celý odehrává ve vesmíru více než tři milióny let v budoucnosti. Kocour (v originále Cat) je fiktivní postavou. Je příslušníkem druhu Felis sapiens, který se na lodi vyvinul za tři miliony let, během nichž bez posádky putuje vesmírem, z Listerovy kočky Frankenstein (kterou Lister propašoval roku 2181 na palubu Červeného trpaslíka).

FOTO: Kocour z Červeného trpaslíka

Kocour je charakteristický svou nesmírnou leností, neukojitelnou touhou po jídle, spánku a sexu a především egoismem, který se projevuje také přehnaným dbaním o správné oblékání a vůbec o svůj vzhled, Zdroj: BBC

Daniel John-Jules se před začátkem své televizní a filmové kariéry živil jako zpěvák a tanečník v mnoha představeních divadel londýnského West Endu. V televizi se sice objevil už v sedmnácti letech v pořadu Scum, ale oblíbencem diváků se stal až díky roli Kocoura.

Role ve větších filmech příliš často nedostává. Danny John-Jules k tomu v roce 2008 prohlásil: „Existuje jen málo britských filmů s černým hercem v hlavní roli – většinou se jedná o role drogového dealera, fotbalisty nebo atleta.“

Výběr Kocourových hlášek:
Kocour: „Vy jste pro můj plán? Jste cvoci!”

Kocour: „Je to to, co myslím?”
Lister: „Co myslíš, že to je?”
Kocour: „Oranžový kolotoč ve vesmíru!”

Kocour: „Dej sem ten šíp! Může nám říct spoustu věcí o tom, s kým tady máme tu čest.”
Lister: „Tak co?”
Kocour: „Jasně! Určitě ho vypálili z luku.”

(Kocour je na ošetřovně a zkoumají, co je vlastně zač. Zrovna mu měří tep.)
Sestra: „Doktore, pojďte si něco poslechnout.” (melodie namísto tepu)
Doktor: „Co to je za divný zvuky?”
Kocour: „Copak si myslíte, že budu mít nějakej trapnej lidskej tep? To je samé buch-buch, buch-buch! To je totálně trapný.”
Doktor: „Podíváme se na to později. Sestři, nahrajte mi to zatím na kazetu, líbí se mi to.”

Červeného trpaslíka podle prohlášení autora Douga Naylora z letošního jara čeká nová série pro britskou televizi Dave. Měla by se jmenovat Series X a natáčení šesti půlhodinových epizod by mělo začít už v listopadu, tentokrát před živým publikem. Na televizních obrazovkách by diváci měli své oblíbené hrdiny spatřit na přelomu září a října 2012.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Splněný sen fanoušků Červeného trpaslíka: do Prahy přijede Kocour

Hide picture