Menu
FANZINE.cz
Fantasy seriály

SPOILER: Hra o trůny přinesla děsivý zvrat. Co na to představitelé?

Jan Uhlík

Jan Uhlík

7. 6. 2013

Robb a Catelyn

Devátý díl třetí série seriálu Hra o trůny všem svým divákům vyrazil dech. Co na šokující scénu s Červenou svatbou říkají hlavní postavy, které se jí účastnily?

Robb a Catelyn

Robb a Catelyn Stark v jedné ze svých posledních scén v seriálu. Zdroj: Reprofoto Youtube.com

V pondělí někteří z nás mohli být svědky othellovského masakru. Ačkoli je G.R.R. Martin známý svým brutálním zacházením s důležitými postavami, jen málokterý ne-čtenář čekal popravu dvou hlavních postav v takovém stylu. Slzička ukápla nejednomu divákovi.

Richard Madden, představitel Robba Starka, v jednom rozhovoru prozradil, že natáčení poslední scény pro něj bylo zvláštní úlevou. Ne, že by rád skončil se seriálem, ale byl rád za to, že Robbův boj končí a konečně si dopřeje se svou matkou posmrtného klidu.

„Konec byl silně emocionálním momentem, protože za celé roky jsme se stali jednou velkou rodinou. Poslední den byl opravdu velice smutnou záležitostí,“ svěřil se Richard. Také se přiznal, že krom diváků silné emoce prožíval i celý štáb.

Michelle Fairlay, která si zahrála Catelyn Stark, to cítí velice podobně. Tak jako Richard pociťovala úlevu, ale zároveň úspěch za dotažení hereckého výkonu do zdárného konce. Vedle všech emocí prožitých po celou dobu natáčení se jí bude stýskat především po charakteru, který představovala, a také po skvělých spolupracovnících, především právě po Richardu Maddenovi, s kterým se stali velice blízkými přáteli.

„Měla jsem štěstí, že jsem si zahrála s každým, koho mám opravdu ráda – Lenou Headey, Markem Addym, Seanem a s dětmi,“ řekla Michelle.

video
play-sharp-fill

Rodina Starků utrpěla silnou ránu. Spolu s Robbem a Catelyn se vydala do říše mrtvých i Talisa (Oona Chaplin) se svým nenarozeným dítětem. Talisa je především zajímavá tím, že v seriálu neměla podle knižní předlohy vůbec být. Nahradila charakter dívky Jeyne Westerling, která se zřejmě producentům vůbec nehodila.

Do konce třetí série zbývá už pouze několik dní. Máme se na co těšit. Posledního dílu se dočkáme v pondělí 10. června.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

SPOILER: Hra o trůny přinesla děsivý zvrat. Co na to představitelé?

Hide picture