Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Spoiler: Známe příběh filmu Jurský Svět i hlavního dinosaura

Marek Jedinák

Marek Jedinák

29. 5. 2014

Do premiéry Jurského Světa zbývá už jen rok a natáčení je v plném proudu. V souvislosti s tím se objevují nové informace o klíčových tématech filmu. Budou v něm figurovat vodní dinosauři? Jak je to s mixováním DNA? Fakt tam mají být ochočení dinosauři?

Zdroj: archiv filmu

Zdroj: archiv filmu

Nové informace týkající se příběhu očekávaného filmu Jurský Svět zveřejnil zahraniční server JoBlo, načež je potvrdil i web The Nerdist, který nikoli náhodou vlastní společnost Legendary Pictures stojící za produkcí filmu ambiciózního režiséra Colina Trevorrowa.

Nejedná se o vyložený spoiler, spíše o základní námět scénáře filmu. Pokud však patříte mezi zásadní odpůrce jakýchkoli indicií, čtení pokračování článku důkladně zvažte.

Není překvapením, že se Jurský Svět stal skutečným tropickým rájem, do kterého si každoročně jezdí užívat desetitisíce návštěvník, kteří jsou na ostrov dopravováni trajektem z americké Floridy. Mimo klasických dinosarů se v něm také objeví vodní plazi reprezentovaní majestátným Mosasaurem připomínajícím obřího krokodýla s ploutvemi. Jedná se o moderní a interaktivní zábavní park se spoustou různorodých atrakcí a návštěvnickým centrem opatřených hologramy. Po několika letech však tento projekt zevšední a společnost Patel začne pátrat po nových způsobech, jak přilákat nové zákazníky a zvýšit profit.

Z toho důvodu se management společnosti rozhodne pověřit vědkyni, již ztvární herečka Bryce Dallas Howard, vytvořením nového dinosauřího hybrida, jehož DNA má vzniknout mixem genetické šroubovice Tyrannosaura, Velociraptora a sépie. Nový dinosaurus v sobě má skloubit velikost tyranosaura, intelekt Velociraptora a schopnost měnit zbarvení kůže jako to dokáží chameleon či právě sépie. Nová vraždící mašina má podle již zmíněných webů dostat příznačný název – Diabolus Rex.

Připomeňme, že dinosaura s obdobnou schopností umístil spisovatel Michael Crichton do svého bestselleru Ztracený Svět. Agresivní masožravec Carnotaurus v něm dokáže barevně splynout s prostředím, což z něj činí dokonale maskovaného predátora.

V jedné z talkshow známé americké kabelové televize situaci komentoval producent Jon Schnepp. Míšení genetických informací vícero druhů není nikterak překvapivou novinkou. Před několika lety přišli scénáristé s poněkud obscénním námětem, v němž měli klíčovou úlohu sehrát dinosauři zkřížení s člověkem. Tato zrůdnost zůstala naštěstí definitivně zapovězena.

Schnepp však doslova řekl: „Jo, dřív se taky mluvilo o tom, že by smíchali DNA nějakého dinosaura s nosorožcem.“

Jednou z dominantních složek filmu mají být opulentní souboje mezi dinosaury, ve stylu třetího dílu Jurského Parku. V něm má hlavní postava filmu, Chriss Pratt, komunikovat s ostatními dinosaury proti hybridnímu druhu/ druhům. Nastává otázka, jak to bude s ochočenými dinosaury, o nichž se spekulovalo před několika měsíci. Ochočení dinosauři naštěstí nebudou umět aportovat, Pratt však dokáže určitými povely ovlivnit jejich chování, jako by byl vůdce smečky. Tento element má ve filmu sehrát klíčovou úlohu.

Ačkoli se může zdát tento koncept jako ztřeštěný, opak je pravdou. Připomeňme, že mixování dinosauřího DNA bylo jedním ze stěžejních prvků prvního filmu, kdy díky genům afrických žab dokázali dinosauři měnit pohlaví. Komunikaci s dinosaury, byť nenásilnou formou, jsme zase viděli v Jurském Parku 3.

Jak se vám takový koncept pozdává? A proč má hlavní trasa na ostrov Isla Nublar vést z Floridy, když by to geograficky schůdnější z Kalifornie? Je to známka záměrně vypuštěného podvrhu? Pochlubte se na našem Facebooku webu Fanzine.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Spoiler: Známe příběh filmu Jurský Svět i hlavního dinosaura

Hide picture