×
FANZINE.cz

Srpnové fantasy novinky: konec prázdnin ve znamení draků a hrdlořezů

Dragon Age; když ovládat dračí moc znamná být nepohodlný. Zdroj: přebal knihy.

Do konce prázdnin zbývají už jen dva odporně krátké týdny, ale i během nich můžete sáhnout po kvalitní fantasy. Společnost vám mohou dělat noví otroci z bratrstva, Harry Dresden i dračí císařovna. Stačí si jen vybrat.

Dragon Age; když ovládat dračí moc znamná být nepohodlný zdroj: přebal knihy
Dragon Age; když ovládat dračí moc znamná být nepohodlný zdroj: přebal knihy

 Patrick Weekes: Dragon Age – Císařství masek

Císařovna Celene Orlesiánská se dostala na trůn díky své moudrosti, důvtipu a bezohledné manipulaci. Nyní je císařství ohroženo zevnitř kvůli hrozící válce mezi templáři a mágy, zatímco mezi elfy se šíří povstalecké myšlenky. Aby Orlais zachránila, musí si Celene za každou cenu udržet trůn. Velkovévoda Gaspard vyhrál pro císařovnu již bezpočet bitev, když se však rozpadne Kruh, Gaspard přemýšlí, zda nenadešel čas, aby povstal nový vůdce.

Vydává nakladatelství Fantom Print 29. srpna 2014.

přebal knihy
přebal knihy Bratrstvo

John Flanagan: Bratrstvo IV – Otroci ze Sokora

Nové dobrodružství začíná pověřením Hala a posádky jeho Volavky, aby sloužili coby námořní hlídka ve vodách spřáteleného Araluenu. Hal, Stig, Thorn a ostatní Volavky vyplouvají na moře s nečekanou novou členkou posádky na palubě. Nepřítel z minulosti se však vrací a Volavky musejí podniknout nebezpečnou cestu do Sokora, aby zachránily skupinu zajatých Araluenců před otroctvím. A přestože mohou tentokrát počítat s neocenitelnou pomocí araluenského hraničáře, není vůbec jisté, jak se jim podaří těžký úkol zvládnout.

Vydalo nakladatelství Egmont ČR dne 15. sprna 2014.

Anne McCaffrey: Obloha nad Pernem

Nastal čas naděje a vzpomínek, konců i nových začátků. Zázraky pozměňují způsob života na Pernu a draženi si musí najít nové místo ve světě, který už je jako ochránce před Vlákny nebude potřebovat. Změny se ale nezamlouvají každému a někteří se nezastaví před ničím, jen aby udrželi Pern a jeho lid „čisté a nezkažené“. Na obloze nad Pernem se však objevilo nové nebezpečí a tak opět celý Pern vnímá draky a jejich jezdce jako svou naději.

Vydává nakladatelství Triton dne 28. srpna 2014.

přebal knihy Vinen
přebal knihy Vinen

Jim Butcher: Vinen

Osmá kniha série Harry Dresden. Harry Dresden se nedávno a nepříliš ochotně stal Strážcem Bílé rady. Čeká ho těžký úkol, Chicagem se prohánějí šílené a kruté bytosti z filmových hororů živící se strachem svých obětí. Harry se pouští do nebezpečného vyšetřování. Přestože se mu nakonec podaří zachránit, co se zachránit dá, a s nasazením života získat vlastního učedníka, uvědomuje si, že se dávají do pohybu mocné síly, o nichž dosud neměl tušení.

Vydává nakladatelství Triton dne 28.8.2014.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..