Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Srpnové knižní fantasy novinky – Kotleta, Flanagan či Riordan

Olga Buriánková

Olga Buriánková

6. 9. 2018

Druhý prázdninový měsíc byl, na rozdíl od toho předchozího, k milovníkům literární fantasy skutečně velice štědrý. Přichystal si pokračování oblíbených sérií, ale reedice slavné klasiky nebo úvodní díly nových knižních cyklů.

Sara Raaschová: Sníh nebo popel 3 – Mráz nebo noc

Sara Raaschova: Mráz nebo nocMeira by pro záchranu světa udělala cokoli. Nejdřív se ale musí naučit ovládat svou magii. Rozklad však může porazit jen jediným způsobem – sestoupit do labyrintu pod Střídavými královstvími a vzdát se magie.

Mather se rozhodl ochránit královnu, ale s plánovaným útokem na Angrova království se jeho cíl vzdaluje. A Ceridwen, které Angra zabil bratra a ukradl zemi, se snaží zachránit svůj lid i lásku. Společně musí spojit království, jinak vše ztratí. Angra je naživu, Rozklad se šíří po světě a nikdo už není v bezpečí. Závěrečný díl bestsellerové trilogie.

Vydalo nakladatelství CoBoo 6. srpna 2018.

Steven Lochran: Paladero 1 – Jezdci z říše hromůSteven Lochran: Paladero - Jezdci z říše hromů

Mladý sirotek Joss se vždycky toužil stát paladerem – nejprve však musí prokázat své schopnosti absolvováním Cesty, nebezpečného putování přes celé království do Města duchů, odkud má přinést vzácné Pověstné vejce.

S věrným ještěrem Azofem po boku bude Joss muset čelit zlým čarodějnicím, krvežíznivým nestvůrám, a dokonce i vlastním druhům, aby zjistil, co skutečně znamená být paladero – a nečekaně přitom odhalí temné spiknutí v samém srdci království. Absolutně vzrušující fantasy, kterou nedokážete odložit!

Vydalo nakladatelství CPRESS 13. srpna 2018.

Adam Blade: Beast Quest 1 – Ferno, ohnivý drak

Adam Blade: Beast Quest 1 - Ferno, ohnivý drakŠest zdivočelých netvorů ohrožuje mírumilovnou Avantii – a první z nich je Ohnivý drak Ferno, který chrlí oheň, spaluje úrodu a všechno živé! Hledá se hrdina, který by netvorům v pustošení země zabránil. Je hledaným hrdinou Tom, obyčejný vesnický kluk?

První ze zdivočelých netvorů je Ohnivý drak Ferno, je hledaným hrdinou Tom, obyčejný vesnický kluk? Beast Quest – první kniha o zdivočelých netvorech.

Vydalo nakladatelství Albatros 20. srpna 2018.

Laini Taylorová: Snílek NeznámýLaini Taylorová: Snílek Neznámý

Sen si vybírá snílka, nikdy naopak. Sirotek a knihovník Lazlo se celý život bál, že si ho vybere nějaký obyčejný sen. Už odmala je navíc posedlý mytickým ztraceným městem Pláč. Ale na to, aby ho vyrazil hledat přes půl světa, je příliš zbabělý. A tak o městě hledá každou zmínku v knihách, dokud se mu nenaskytne příležitost vyrazit se skupinou legendárních válečníků. S nimi si může konečně splnit svůj sen… nebo o něj navždy přijít.

První díl fantasy série oceňované autorky a jeden z největších knižních hitů roku 2017 pro mládež.

Vydalo nakladatelství CooBoo 20. srpna 2018.

John Flanagan: Hraničářův učeň 1 – Rozvaliny Gorlanu

John Flanagan: Hraničářův učeň 1 - Rozvaliny GorlanuWill je na svůj věk malý, ale zato je hbitý a neobyčejně bystrý. Celý život snil o tom, že se stane slavným rytířem jako jeho otec, kterého nikdy nepoznal, ale do bojové školy na hradě Redmontu ho pro malý vzrůst nepřijmou.

Místo toho se dostane do učení k Haltovi, tajemnému hraničáři, jehož záhadnou schopnost neviditelně se pohybovat lidé přičítají černé magii. Will se postupně učí používat zbraně hraničáře: luk a šípy, saxonský a vrhací nůž, maskovací pláštěnku a houževnatého malého ponyho. Ačkoli Will nemá meč ani velkého koně, po kterých tolik toužil, zjistí, že dobrý hraničář je pro království stejně důležitý jako slavný rytíř.

Vydalo nakladatelství Egmont 20. srpna 2018.

John Flanagan: Hraničářův učeň 2 – Hořící mostJohn Flanagan: Hraničářův učeň 2 – Hořící most

Araluenské království se chystá na válku proti Morgarathovi a Will s Horácem doprovázejí Gilana s poselstvím do sousední Celtiky. Celtické vesnice a doly jsou však opuštěné. Tři poslové zjistí, proč tomu tak je, až když objeví hladovou a vyčerpanou dívku Evanlyn: Morgarath poslal své odporné stvůry, aby obyvatele Celtiky zotročily.

Zatímco Gilan rychle ujíždí zpátky do Araluenu, aby podal zprávu králi, Will s Horácem odhalí pravou příčinu Morgarathova jednání. Chystá se překvapivý útok ze tří stran a Araluenu hrozí neodvratná porážka – pokud naši dva přátelé něco nepodniknou.

Vydalo nakladatelství Egmont 20. srpna 2018.

František Kotleta: Tomáš Kosek 3 – Poslední tango v Havaně

František Kotleta: Tomáš Kosek 3 - Poslední tango v HavaněSexuální magie je sexy. Tedy pokud o ní čtete v ženských časopisech. Když ale narazíte na svého prvního démona, který se vás pokusí zotročit pro své choutky, dojde vám, že místo tantrické masáže potřebujete ostrý meč a bouchačku plnou nábojů. Tomáš Kosek tohle všechno už dávno ví. Je totiž tak trochu jiný detektiv.

Místo podvodníků a záletníků řeší démony, magii, zombie, čarodějky, sukuby a děsivé artefakty. A poslední dobou jako by mu práce přibývalo. Kotletův oblíbený hrdina přináší další várku literární swingers party a s ní pořádnou dávku humoru a sexu. (Volné pokračování knih Příliš dlouhá swingers party a Velké problémy v Malém Vietnamu).

Vydalo nakladatelství Epocha 22. srpna 2018.

Matt Ralphs: Dcera ohně 2 – Vládkyně ohněMatt Ralphs: Dcera ohně 2 - Vládkyně ohně

Hazelina matka je stále v rukou démonů. Ale dívka se nehodlá vzdát. Proto teď míří do nejstřeženějšího vězení v zemi – do londýnského Toweru. V něm mocný Řád lovců čarodějnic drží Nicolase Murrella, člověka zodpovědného za matčin únos. Jen on může Hazel říct, kde má matku hledat. V přestrojení za chlapce Hazel pronikne přímo do středu Řádu. Podaří se jí ukrýt svoji pravou identitu a také to, že ona sama je čarodějkou, která dokáže ovládat oheň?

Pokračování napínavé fantasy Dcera ohně.

Vydalo nakladatelství Fragment 23. srpna 2018.

Ludmila Müllerová: Případ ztraceného hledače

Ludmila Müllerová: Případ ztraceného hledačeZáhadný učenec Robert z Donglanu pátrá po ztraceném meči vykovaném z jazyka Démona na počátku času. Komteska Marie di Blanché se vydává v učencových stopách. Její přítelkyně Marta Luciina mezitím ohlodává okraje zaprášených svazků a ví, že mnohé není takové, jak se zdá. Zvláště pak v Al-Sumum wa’l-tiryaqat – Le Livre sur Poisons, čili Knize o jedech.

A jednoruký taverník Joanis dělá nejlepší pagotu na ostrově Kitrina! Jaké je tajemství tetování na jeho ztracené paži? Co leží ve skrýši za oltářem Svatého válečníka? A mohou meče promluvit? Abyste se to dozvěděli, musíte si tuto knihu přečíst! Příběh je destilátem severské legendy v prostředí jižanského slunce a větru od moře s přídavkem detektivní zápletky coby katalyzátoru.

Vydalo nakladatelství Straky na vrbě 27. srpna 2018.

Sergej Djačenko, Marina Djačenková: Vita NostraSergej Djačenko, Marina Djačenková: Vita Nostra

Studovat na vysoké je snem každého středoškoláka. Alexandra ale na Vysokou školu speciálních technologií nastoupila nedobrovolně. Škola v zapadlém městečku je totiž obestřena tajemnem a jde z ní strach. Stejně jako z muže v černých brýlích, který ji do školy přivedl a nutí ji plnit prazvláštní úkoly. Proč byla ona a její spolužáci vybráni? Proč se musejí učit nazpaměť tuny nesmyslných textů? A proč ti, kteří neuspějí u zkoušek, beze stopy mizí?

Krásná, bizarní a šokující fantasy!

Vydalo nakladatelství Fragment 30. srpna 2018.

Rick Riordan: Magnus Chase a bohové Ásgardu 3 – Loď mrtvých

Rick Riordan: Magnus Chase a bohové Ásgardu 3 - Loď mrtvýchSpolečně s přáteli porazil Magnus Chase vlka Fenrira a získal Thorovo kladivo. Úkol, který na něj čeká, je však ze všech nejtěžší! Magnus umí sice uzdravovat, ale v boji není žádné eso. Jenže teď musí čelit samotnému bohu vší špatnosti Lokimu, který se chystá vyplout na Lodi mrtvých a zahájit ragnarök, den zkázy devíti světů. Naštěstí se na tuhle beznadějnou výpravu nevydává sám. Má s sebou bandu elitních bojovníků…

Závěrečný díl trilogie inspirované tajemnými Vikingy a severskou mytologií od autora světového bestselleru Percy Jackson.

Vydalo nakladatelství Fragment 30. srpna 2018.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Srpnové knižní fantasy novinky – Kotleta, Flanagan či Riordan

Hide picture