Menu
FANZINE.cz
Literatura

Srpnové knižní novinky fantasy i horor – Katakomby nebo Čertova bažina

Olga Buriánková

Olga Buriánková

14. 9. 2017

Literární fantastika své věrné ctitele a fanoušky potěšila i v průběhu dlouhých letních dní. Nakladatelé si pro ně připravili plnou náruč literárních nováčků. Čtenáři si užijí další Asylum, Odkaz černé dýky i Švadrlíkovy horory.

Madeleine Rouxová: Katakomby

Madeleine Rouxová: Asylum 3 - Katakomby

Zdroj:knižní obálka.

Odkud není cesty zpět…

Poslední rok na střední škole je pryč. Po všem, co spolu prožili, se an, Abby a Jordan těší na společný výlet a nehodlají se trápit tím, co bude, až skončí léto. Ale cestou za Jordanovým strýcem do New Orleansu si naši tři přátelé všimnou, že je sleduje červený sporťák. Pak začnou Danovi přicházet zprávy od někoho, od koho by je vůbec nečekal – od člověka, který zemřel o loňském Halloweenu.

Jak se podivné události stupňují, Dan zjišťuje, že to, co se mu přihodilo loni, nebyla jen shoda okolností, ale osud, který spojuje Dana se skupinou lidí, kteří si říkají Řezbáři kostí a jsou fascinováni známými zabijáky z minulosti. Dan musí udělat vše, co je v jeho silách, aby tento výlet přežil. I třetí kniha série Asylum je doplněna mysteriózními dobovými fotografiemi.

Vydalo nakladatelství Jota 2. srpna 2017.

Jana Rečková: Labyrint u Mrtvého ženicha

Jana Rečková - Labyrint u Mrtvého ženicha

Zdroj: knižní obálka.

Klášterecké katakomby jsou tak velké a spletité, že propojují celé město i se starým hřbitovem. Dokonce se říká, že v nich žijí upíři… Ať už je to jakkoliv, místní parta dětí, která si hrdě říká Zrůdičky, má pro strach uděláno, a proto si zvolila katakomby za cíl svého tajného plánu. Kam jinam totiž zavést a vyděsit mafiánské vymahače, co většině Zrůdiček obtěžují rodinu, a snad se jich tak jednou provždy zbavit?

Jenže pod zemí a ve tmě nic není takové, jaké se to zdá na denním světle, a když se v koutech úzkých chodbiček začnou objevovat rudé oči, na zastavení plánu je už pozdě. Zrůdičky budou muset sebrat kuráž, najít nové spojence, odhalit nepřátele a zjistit, kdo může za podzemní chaos. A hlavně nesejít z cesty – protože kdo se v labyrintu temných chodeb ztratí, už se nikdy nemusí dostat ven.

Vydalo nakladatelství Fantom Print 10. srpna 2017.

James Nicol: Čarodějka v zácviku

James Nicol - Čarodějka v zácviku

Zdroj: knižní obálka.

Příběh okouzlující Arianwyn a jejích nezbedných čar vás chytne od první stránky.

Arianwyn má prostě smůlu. Neprošla závěrečnou zkouškou a bude ji muset opakovat. A aby toho nebylo málo, pošlou ji do zapadlého městečka Limb, kde je taková nuda, že tam vlastní čarodějku neměli už celá léta. Když se ukáže, že její rivalka Gimma je neteří místního starosty a že v nedalekém lese otevřela portál, ze kterého vylezlo cosi děsivého, je Arianwyn jasné, že se bude muset vypořádat nejen se svými kouzly, ale i s něčím mnohem horším…

Vydalo nakladatelství Fragment 10. srpna 2017.

Laini Taylorová: Sny andělů a chimér

Laini Taylorová: Sny andělů a chimér

Zdroj: knižní obálka.

Třetí a závěrečný díl epické trilogie o boji chimér a andělů, kteří se ve své nesmiřitelné válce neohlížejí na to, jestli při ní zničí také svět lidí. – Karou převzala kontrolu nad povstáním chimér a snaží se je odvrátit od pomsty, která by znamenala jejich zkázu.

Když krutý vládce andělů vnese zmar i do lidského světa, Karou a Akiva, dřívější nepřátelé, jsou nuceni uzavřít spojenectví. Jejich nové pouto je jen pokřivenou ozvěnou jejich dávného slibu, ale přesto v sobě nese naději – pro jejich národy i pro ně samotné.

Vydalo nakladatelství Knižní klub 11. srpna 2017.

J. R. Ward: Odkaz černé dýky 2 – Přísaha krve

J. R. Ward: Odkaz černé dýky 2 - Přísaha krve

Zdroj: knižní obálka.

Bratrstvo černé dýky dál trénuje ty nejlepší z nejlepších, aby se přidali do jeho řad ve smrtícím boji proti Vyhlazovací společnosti. Mezi novými rekruty se Axe projevuje jako chytrý a zuřivý bojovník – a taky samotář, izolovaný v důsledku osobní tragédie. Když jistá aristokratka potřebuje osobního strážce, Axe tu práci přijme, ačkoliv není připravený na živočišnou přitažlivost, jež vzplane mezi ním a tou, kterou se zapřisáhne ochraňovat.

Pro Elise, otřesenou vraždou, k níž došlo v její rodině, je Axeovo nebezpečné kouzlo lákavé – a možná ji má i rozptýlit v jejím žalu. Jak ale vztah mezi nimi sílí a fyzická přitažlivost přerůstá v něco mnohem zásadnějšího, zmocňují se Axe obavy, že jeho tajemství a týrané svědomí je od sebe odtrhnou. Rhage, bratr s největším srdcem, ví o sebetrýzni všechno. Chce Axeovi pomoct naplno využít jeho potenciál.

Když ale nečekaný příchozí ohrozí novou rodinu Rhage a Mary, ocitne se sám znovu ve víru boje proti osudu, který chce zničit to, co je mu nejvíc drahé. Axeova minulost vyjde najevo, osud se obrací proti Rhageovi a oba muži si musí sáhnout na dno – a modlit se, aby pro ně světlem na konci temnoty nebyl hněv, ale láska. J. R. Ward se vrací s novým příběhem paranormální vášně ve světě Bratrstva černé dýky.

Vydalo nakladatelství Baronet 23. srpna 2017.

Miloslav Švandrlík: Čertova bažina

Miloslav Švandrlík - Čertova bažina

Zdroj:knižní obálka.

Projekt 3 x 100 hororů přináší čtenářům ve třech svazcích kompletní soubor všech povídek, které na téma hrůzy, mystiky, záhrobí a nevysvětlitelných záhad napsal Miloslav Švandrlík.

Autorův vynalézavý způsob, jak čtenáře vyděsit či alespoň postrašit, a přitom ho vtipně pobavit, si konzumenti příběhů o upírech, krvelačných monstrech nebo vlkodlacích oblíbili už dávno. Důkazem je mimo jiné i umístění výběru „100 nejlepších hororů“ v první desítce knih, které si mládež zapsala do čtenářských deníků žáků 9. tříd základních škol.

Vydalo nakladatelství Epocha 28. srpna 2017.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Srpnové knižní novinky fantasy i horor – Katakomby nebo Čertova bažina

Hide picture