×
FANZINE.cz

Srpnové knižní novinky sci-fi a hororu – Star Wars, Heinlein, Wels, King

Již pátý díl nazvaný Ohnivá pole z cyklu space opery První linie od Marko Kloose. Zdroj výřez knižní obálky.

Literární jízda pro čtenáře pokračuje i během srpna přes vesmírné boje Star Wars, První linie či Duny, cesty do světů Assassin´s Creed nebo alternativních realit. Na své si však přijdou také milovníci děsivých příběhů od Kinga a dalších mistrů děsu.

Frank Herbert: Duna 3 – Děti Duny

Frank Herbert: Duna 3 - Děti DunyTřetí díl ságy nás zavádí do doby, kdy Paul Atreides, spasitel Duny, mizí v poušti. Za sebou zanechává Arrakis tak, jak si ji představoval – i nepředstavoval. V bezútěšné poušti se objevuje stále víc zeleně – ale také kněžské byrokracie, která se ohání jeho jménem. Fremenský džihád se žene vesmírem jako krvavý požár.

Paulova sestra Alia podléhá stále více zlým hlasům svého nitra, jeho matka Jessica se sice snaží svou dceru usměrnit, ale nakonec se musí uchýlit pod ochranu fremenů. Jedinou nadějí proti strašné budoucnosti, které se Paul pokusil zabránit svou obětí, jsou jeho děti, dvojčata Leto a Ghanima, děti nadané vizí a schopnostmi svého otce – a železnou vůlí. Protože vize si žádá ještě větší oběť – od jednoho z nich…

Vydalo nakladatelství Baronet 4. srpna 2021.

Marko Kloos: První linie 5 – Ohnivá poleMarko Kloos: První linie 5 - Ohnivá pole

Mars je pod kontrolou Dlouhánů už více než rok. Od té doby vyčerpané síly pozemských aliancí obnovily své flotily a doplnily staré válečné lodě čerstvě vycvičenými vojáky. Nastal čas dobýt Mars zpět!

Ostřílení veteráni Grayson a Halleyová se opět ocitají ve víru nelítostných bojů, když spojené vojenské síly Země zaútočí proti Dlouhánům. Ale jestli ve válce existuje jedna jistota, pak ta, že sebedokonalejší bitevní plán nepřežije první kontakt s nepřítelem…

Vydalo nakladatelství Fantom Print 6. srpna 2021.

Matthew J. Kirby: Assassin’s Creed – Poslední potomci 2: Chánova hrobka

Matthew J. Kirby: Assassin’s Creed – Poslední potomci 2: Chánova hrobkaDruhá kniha „Posledních potomků“ začíná několik týdnů po událostech první knihy. Stále je třeba najít dvě části Trojzubce ráje a obě skupiny jsou odhodlané nezopakovat své předchozí chyby. Další část měla být pohřbena s mongolským vojevůdcem Čingischánem, jehož hrobka nebyla nikdy nalezena. Nyní se musí bývalí přátelé na obou stranách konfliktu ponořit hluboko do simulací odehrávajících se ve válkou zmítané mongolské Číně, aby v boji s časem jako první nalezli další kousek a ochránili sami sebe.

Vydalo nakladatelství Fantom Print 6. srpna 2021.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..