Menu
FANZINE.cz
Technologie

STALKER 2 zrušen. Postapokalypsu na konzolích nikdo nechce

Jan Holan

Jan Holan

1. 1. 2012

Série S.T.A.L.K.E.R., postapokalyptická FPS křížená s prvky RPG odehrávající se ve volném prostředí v blízkosti Černobylské jaderné elektrárny se svého pokračování bohužel nedočká. Za vše může nejspíše nemožnost najít vydavatele.

Zóna rozhodně není bezpečným místem k životu Zdroj:schnasti.de

Web Eurogamer oznámil, že GSC Game World, tvůrci série S.T.A.L.K.E.R., končí. Tím pádem byl zrušen i vývoj připravovaného dílu S.T.A.L.K.E.R. 2, na který se jistě spousta fanoušků série velmi těšila. Další informace přinesl blog Sergeie Grigoroviche, který má k lidem v GSC velmi blízko, přestože tam nepracuje. „GSC is no more. Almost everyone is let go, only few people left and still employed. STALKER 2 project is closed.“

Přečtěte si také: Call of Duty: Black Ops 2 je ve vývoji. Známe možné datum vydání

Tvrdí, že důvodem, proč studio končí, jsou problémy s distribucí na konzole. GSC se nepodařilo najít vydavatele pro konzole a nemá dostatek financí, aby hru vydali sami. Hra by tak vyšla pouze na PC, což není ten směr, kam chtěli vývojáři směřovat. Jedním z důvodů, proč nikdo nechtěl hru vydat na kozole, je prý i argument, že „Východoevropská postapokalypsa by nebyl úspěšná mimo Evropu“.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

STALKER 2 zrušen. Postapokalypsu na konzolích nikdo nechce

Hide picture