Menu
FANZINE.cz
Nezařazené

Stan Lee dostal svou hvězdu na hollywoodském Chodníku slávy

Redakce

Redakce

21. 1. 2011

Otec mnohých superhrdinů se dočkal své vlastní hvězdy na Chodníku slávy v americkém Hollywoodu. Marvelovské hrdiny Stana Lee můžeme potkávat nejen na stránkách nespočetných komiksů, ale i ve spoustě celovečerních filmů a televizních seriálů.

Usměvavý Stan Lee Zdroj: Wikimedia Commons

Kdo by neznal X-Meny, Daredevila, Silver Surfera, Fantastickou Čtyřku, Hulka, Iron Mana nebo Spider-Mana. Všechny má na svědomí právě americký komiksový tvůrce Stan Lee. Proto není na pořadu dne otázka, jestli je hvězda na Chodníku slávy oprávněná, o tom není pochyb, spíš bychom se mohli ptát, proč přichází tak pozdě.

Stan Lee se v interview pro stanici CNN ke své hvězdě vyjádřil: „Jsem velmi hrdý na to, že některé mé příběhy, přestože jsou napsané před mnoha lety, lidé stále čtou a snad si je i užívají, a že na jejich základě vznikají filmy, televizní seriály  a dokonce i show na Broadwayi.“

Jeho nejoblíbenější postavou ze všech je Spider-man, ačkoli je má rád všechny do jednoho a většinou se jeho oblíbencem stane, stejně jako tomu bývá v rodině, ten nejmladší, zrovna napsaný. Životu a tvorbě Stana Leeho jsme na Topzinu věnovali celý článek.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Stan Lee dostal svou hvězdu na hollywoodském Chodníku slávy

Hide picture