Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Stan Lee: Natáčelo se moc daleko. A tak ho v X-Menech neuvidíme

Oldřich Mánert

Oldřich Mánert

24. 5. 2011

Chystaní X-Men: První třída jsou dalším filmovým zářezem studia Marvel. Ke klasickým proprietám jejich filmů vždy patřily upnuté kostýmy, efektní akce a také jeden roztomilý stařík, kterého si při nepozornosti na plátně ani nevšimnete. Je jím komiksová legenda Stan Lee.

Král cameo rolí Stan Lee, Zdroj: distributor filmu

Stan Lee je bezesporu nejslavnějším a fanoušky nejuznávanějším komiksovým tvůrcem. Je duchovním otcem mnoha světoznámých komiksových hrdinů včetně Spider-Mana, Iron Mana nebo v kinech řádícího Thora. Po vstupu studia Marvel do filmového průmyslu si jejich základní stavební kámen, kterým je právě Lee, protlačil cestu i na filmová plátna a stal se nekorunovaným králem cameo rolí.

Mohli jsme ho vidět v první celovečerní adaptaci komiksu Hulk a filmovém Spider-Manovi. V malé roli pornomagnáta Hugha Hefnera se objevil v Iron Manovi a nechyběl ani v aktuálním Thorovi. Fanoušci tedy neměli nejmenší důvod pochybovat o jeho účasti v chystané marvelovce X-Men: První třída. Jenže…

Sám Stan Lee v sérii vtipných komentářů na svém Twitter účtu všem oznámil, že se v tomto filmu nakonec neobjeví. Tragikomické pojednání na téma fanouškovského očekávání a těžké práce cameo herců stylově zakončil sdělením, že se v očekávaných X-Menech neobjeví proto, že se natáčelo příliš daleko od jeho honosného bydliště. Nezapomněl také dodat, že jeho krátké výstupy v připravovaném Kapitánovi Amerika a restartu Spider-Mana jsou již hotové. Komiksového boha s tváří Stana Lee se tedy jen tak nezbavíme.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Stan Lee: Natáčelo se moc daleko. A tak ho v X-Menech neuvidíme

Hide picture