Menu
FANZINE.cz
Technologie

Staňte se designérem ve vteřině: navrhujte a malujte na iPadu

iPad je skvělý nástroj pro tvorbu grafického designu. Ať už se jako grafik živíte, teprve začínáte anebo si jen tak hrajete, iPad vám otevře nové obzory a usnadní práci. S Apple Pencil můžete kreslit a navrhovat přímo na obrazovku, jako když malujete na papír. To, co byste na desktopu nebo laptopu vytvářeli hodiny, najednou ožije během pár minut.

Kresba a malování na tabletu usnadňují celý tvůrčí proces. Doporučujeme přikoupit Apple Pencil – ideálního pomocníka, se kterým vyhotovíte vše během pár minut – rychlé skici, jednoduché animace nebo překreslení předlohy. Na tabletu se maluje snadněji než na počítači, uvítají jej profesionální designéři i úplní začátečníci.

Tvořte jako profík

Na trhu najdete nepřeberné množství aplikací určených na tvorbu designu, úpravu fotek, čmárání skic. Které patří mezi nejlepší a jsou na iPadu opravdu vyvedené?

Pixelmator Pro

Jde o nejpůsobivější aplikaci na trhu. A není divu. Vytvořili ji návrháři od Applu přímo na iPad. Jedná se o pracovní místo pro designéry, malíře a fotografy zároveň. Nejlépe si poradí s Apple Pencil a síla přítlaku a naklopení funguje snad ještě lépe než opravdová tužka na papíře.

apple pencil

Adobe Photoshop Sketch

Pokud pracujete v Adobe Cloudu, vyzkoušejte Adobe Photoshop Sketch. Takto by měla aplikace pro dotyková zařízení vypadat! Můžete si vybrat ze základních 14 tužek, per a štětců s nastavitelnými parametry. Své rozdělané dílo jednoduše převedete třeba do Adobe Illustratoru a doděláte jej na počítači.

Adobe Lightroom a Affinity Photo

Nakonec tu máme dvě perličky pro úpravu fotografií. Verze Adobe Lightroom pro iPad a  Affinity Photo mají téměř stejné funkce jako na Macu, ale Apple Pencil vám usnadní např. přesnější výběr objektů na fotografiích.

apple pencil

Jak si vybrat iPad přesně na míru?

Záleží, zda jste profesionál, nebo teprve začínáte a kolik do tabletu chcete investovat. Sázíte-li na výkon a celkovou vyzrálost zařízení, zvolte iPad Pro. Pokud hodně cestujete, jezdíte po schůzkách a potřebujete mít tablet neustále při ruce, oceníte tenký a lehký design iPadu Air.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Staňte se designérem ve vteřině: navrhujte a malujte na iPadu

Hide picture