Menu
FANZINE.cz
Hry

Staňte se umělcem s LEGO® Art

Redakce

Redakce

19. 4. 2022

LEGO® Art je stavebnice pro dospělé, která nabízí autentická umělecká díla a repliky oslavující umění, hudbu, design a dějiny světa. Zkuste si doma postavit skutečné umělecké dílo dle slavných umělců.

Tyto stavebnice představené v roce 2020 nabízí sady založené na ikonických osobnostech a postavách v popkultuře, což umožňuje stavitelům vyskládat si je ve formátu podobném mozaice za pomoci malých cvočků. Vychutnáte si tak svůj stavitelský zážitek a vytvoříte si vlastní umělecké dílo, které si pak můžete vystavit třeba v knihovně nebo ho můžete pověsit na zeď.

Tisíce malých kousků, které poskládáte v umění

Lego art

Produktová řada stavebnic Lego art zaměřuje hlavně na umělecké portréty. Každá sada má rozměr 48×48 cvočků a obsahuje tak minimálně 2900 kusů. Mozaiky jsou postaveny na devíti základních deskách 16×16 spojených špendlíky Lego Technic, a každá sada nabízí více než jednu designovou variantu.

Každá sada je také dodávána s exkluzivní tištěnou dlaždicí 2×4 s příslušným podpisem nebo logem mozaiky, dle které budete mozaiku skládat, a kterou pak lze přidat do rohu hotového obrazu.

Unikátním doplňkem jsou také podcasty nebo zvukové stopy, které jsou určeny k poslechu při sestavování mozaiky. Ty jsou po zakoupení sady k dispozici online. Představují tvůrce nebo odborníky, kteří diskutují o inspiraci za každým návrhem nebo tématem obsaženým v mozaice.

Součástí je také závěsný prvek, takže pokud se rozhodnete své dílo pověsit na stěnu, budete na to připraveni. LEGO® Art je tedy dokonale promyšlený koncept, který vám poskytne nejen relax, ale také naprosto unikátní umělecký zážitek.

Jak to celé vzniklo

Lego art

LEGO® Art je nový produkt společnosti The Lego Group, který se snaží oslovit dospělé, z nichž někteří ještě nikdy nestavěli žádné Lego. Návrhář, který vytvořil tuto naprosto unikátní stavebnici, je Kitt Grace Kossmann. Aby stavba mozaiky nebyla tak náročná, vytvořil pro ni úplně nový návod, a přidal barevné pruhy, které jsou barevně sladěné s pytlíky na cvočky.

Pomoci mají také čísla, která stavitele dokážou navést, která barva kam patří. To ale není vše, společnost Lego v tomto produktu kromě nových prvků rozšířila také paletu použitých barev, což by, jak očekávají, mohlo přilákat nové fanoušky. Během procesu vývoje LEGO® Art byl Kossmann nucen také pozměnit tvar některých cvočků a udělat z nich hranaté dlaždice.

Díky tomu jsou mnohem hladší, a vypadají opravdu pěkně. Na výběr tak jsou jak kulaté tak hranaté cvočky, které dosahují efektu stínování, a možná se budou dát v budoucnu i kombinovat.

Mapa světa, Batman i Micky Mouse

Lego art

LEGO® Art má vícero kolekcí, ze kterých si můžete vybrat tu, která se vám líbí nejvíce. Marilyn Monroe od Andyho Warhola se třeba skládá z 3 341 dílků a nabízí stavitelům čtyři různé barevné varianty. Doprovodný soundtrack obsahuje rozhovory s kurátorkou Muzea Andyho Warhola a Blakem Gopnikem, uměleckým kritikem.

Legendární The Beatles

The Beatles je o něco menší (2 933 dílků) a nabízí stavitelům možnost znovu vytvořit kteréhokoliv ze čtyř členů. Doprovodný soundtrack obsahuje rozhovory s hlasatelem a expertem na Beatles jménem Geoff Lloyd, britskou novinářkou Samirou Ahmed a Nishem Kumarem, komikem a televizním moderátorem.

Hrdinové Marvel

Marvel Studios Iron Man (3 167 dílků) pak nabízí stavitelům možnost znovu vytvořit kteroukoli z variant obleku Iron Mana, konkrétně MK-III, MK-83 a Hulkbuster MK-I.

Slavné postavy Star Wars

Díky Star Wars The Sith (3 406 dílků) si zase můžete vytvořit kteroukoli ze tří postav Star Wars, jmenovitě Dartha Maula, Kylo Rena a Dartha Vadera.

Harry Potter, Mickey Mouse, Elvis nebo Batman?

Nezaostáva ani Harry Potter, kde si poskládáte jeden ze čtyř bradavických erbů (4 249 dílků), Disneyho Mickey Mouse, kde si vytvoříte Mickeyho nebo Minnie Mouse (2 658 dílků), Elvis Presley ‚Král‘ (3 445 dílků), nebo Jim Lee Batman Collection (4 167 dílků), ve které si postavíte Batmana, Jokera nebo Harley Quinn.

Art project

Naprosto unikátní stavebnicí je například Art Project – Tvořte společně (4 138 dílků), která je první sadou nezaloženou na licencovaném motivu, a nabízí stavitelům motivy od celkem 37 různých designů. Ty pak lze spojit do jedné větší mozaiky.

Lego mapa světa

Mapa světa

Jedinečná je také mapa světa (11 695 dílků), která je dosud největší sadou Lego. Stavitelé si také mohou upravit vzhled oceánů, a to buď podle pokynů inspirovaných batymetrickým mapováním oceánského dna, nebo je umístí podle svých představ. Dlaždice lze přeskupit a vytvořit tak tři různé verze mapy, z nichž každá se soustředí na jiný kontinent.

Ohodnoťte tento článek:
4,5
Právě čtete

Staňte se umělcem s LEGO® Art

Hide picture