Star Wars 7 mají nové scénáristy. Známe i další členy tvůrčího týmu

103012-star-warsOficiální web stránka téhle filmové ságy uveřejnila minulý týden novinky v obsazení důležitých pozic. Scénář k filmu si tak po novém napíše J. J. Abrams s Lawrencem Kasdanem.

FOTO: 103012-star-wars
Už brzo ve vaší galaxii. Zdroj: distributor film

Původně měl novou epizodu napsat Michael Arndt (Toy Story 3), teď ho však bez bližšího vysvětlení nahradil samotný režisér a veterán Kasdan, který byl nejen spoluautorem scénářů k epizodám Impérium vrací úder a Návrat Jediho, ale podílí se i na námětech videoher a dalších filmů ze světa Hvězdných válek.

Prezidentka Lucasfilmu Kathleen Kennedyová tuto změnu vítá a nešetří superlativy na všechny strany. Všichni jsou prý nadšení z příběhu připravovaného filmu bez ohledu na personální změny: „Michael Arndt nás svou úžasnou prací dovedl až sem a máme skvělé filmaře i návrháře připravující celou produkci.“

Ohlášení nových scénáristů doprovázelo jmenování dalších podílejících se umělců. Hlavním kameramanem bude Dan Mindel, výpravu budou mít na starosti Rick Carter a Darren Gilford, kostýmy Michael Kaplan, speciální efekty Chris Corbould a zvuk Ben Burtt. Většina už spolupracovala buďto s Abramsem nebo Lucasem, takže možno mluvit o ověřené a sehrané skupině tvůrců.

Bez změny či nových informací ale zatím zůstává datum premiéry, plánované někdy v roce 2015.

Star Wars 7 mají nové scénáristy. Známe i další členy tvůrčího týmu
Ohodnoťte tento článek

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.