Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Star Wars: Nové spin-offy potvrzeny. Budou se týkat známých hrdinů

Jan Neuman

Jan Neuman

12. 2. 2013

Han-Solo-Boba-FettNení pochyb o tom, že zpráva o VII. epizodě Star Wars hnula světem mnoha fanouškům tohoto fenoménu. Jak tedy fanoušci zareagují na příběh o Hanu Solovi nebo třeba o Bobu Fettovi?

Koho byste viděli na plátnech kin raději? Zdroj: EW.com

Koho byste viděli na plátnech kin raději? Zdroj: EW.com

Studio Disney společně s J. J. Abramsem a Georgem Lucasem přemýšlí o rozšíření Star Wars univerza o minimálně dva spin-offy. Prozatím by se mělo jednat o příběh mladého Hana Sola a známého lovce odměn Boby Fetta.

Příběh o Hanu Solovi by se měl odehrávat někde mezi Pomstou Sithů a Novou nadějí. Harrisona Forda vzhledem k jeho věku tedy neuvidíme, a když tak jen pouze jako hrdinu vzpomínajícího na svůj život. Tudíž pro hlavní roli bude potřeba vybrat někoho jiného, a protože Ford se tímto charakterem zapsal do srdcí většiny fanoušků Star Wars, budou to mít tvůrci velice obtížné. Najít někoho stejně charismatického je staví do podobné role, v jaké se kdysi ocitl Herkules, jenž měl plnit své slavné úkoly.

O něco jednodušší by mělo být natočit příběh o Bobu Fettovi, který za své působení ve Star Wars vykukoval vždy jen skrz hledí mandalorianské přilby. A protože Boba Fett je klonem původních stormtrooperů, jimž propůjčil svůj vzhled Temuerra Morrison, jenž je pořád v tom správném věku, nabízí se jako hlavní kandidát on. Bobův příběh by se pravděpodobně měl odehrávat mezi díly Nová naděje a Impérium vrací úder, nebo mezi Impériem a Návratem Jediho, ve kterém si udělá výlet do trávicího ústrojí Sarlaca.

Otázkou tedy je, zda si tvůrci vytvoří vlastní příběh, nebo sáhnou do rozšířeného univerza Star Wars? V mnoha knihách a komiksech Han Solo i Boba Fett zažívají nejrůznější příběhy a dobrodružství. Již psaných námětů se však asi nedočkáme. Proč? Stačí se podívat na zprávy o Star Wars, které připravuje Abrams, a už se dá tak nějak odhadnout, že do rozšířeného univerza se pravděpodobně sahat nebude.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Star Wars: Nové spin-offy potvrzeny. Budou se týkat známých hrdinů

Hide picture