Menu
FANZINE.cz
Sci-fi a fantasy filmy

Star Wars: Rebels. Disney představuje animovaný seriál se Starkillerem

Jan Uhlík

Jan Uhlík

23. 5. 2013

Koncept Ralpha McquarriehoI společnost Disney ví, že čekat 2 roky na nově chystaný díl ságy není nic jednoduchého. A proto se pustila do animované série, která ponese jméno Star Wars: Rebels.

video
play-sharp-fill

Včerejší pondělní ráno přineslo fanouškům Star Wars jedno velké překvapení. Disney XD na své tiskové konferenci ohlásilo nový animovaný seriál. Jeho děj se bude odehrávat v době temna, tedy mezi třetím a čtvrtým dílem ságy. Dozvíme se, jak probíhal vzestup Impéria, postupné ničení všech Jedi po celé galaxii a formování Rebelské aliance. Samozřejmě  se jedná o seriál cílený pro děti od 11 do 16 let, takže nečekejte usekané končetiny a masakrování jako v Pomstě Sithů.

Dobou temna se již zabývala společnost Dark Horse Comics, která vydala sérii komiksů s názvem Dark Times a poté komiksovou knihu Purge. Nejsou však jedinými. Společnost LucasArts a Aspyr Media vytvořila hru Force Unleashed. V ní se děj točí okolo postavy Starkillera, který by se právě měl objevit i v Rebels. Díky velké odezvě se fanoušci dočkali i druhého dílu a spekuluje se nad třetím.

Koncept Ralpha Mcquarrieho

Konceptní kresba epizody IV Ralpha McQuarrieho. Zdroj: Lucasfilm.com

Zatím víme jen o třech tvůrcích. Greg Weisman, spolutvůrce úspěšného Disney seriálu Gargoyles. Simon Kinberg, vedoucí producent nového filmu Star Wars, ale také známý pro práci na titulech jako X-Men: First Class a Abraham Lincoln: Vampire Hunter. A zatím jako třetí Dave Filoni, který se podílel na tvorbě Clone Wars. Právě Dave dva týdny zpátky zveřejnil na svém facebookovém profilu kresbu TIE fighteru.

„Celý tým v Lucasfilm poskytoval neobyčejnou kreativitu a inovaci po dobu více než tří dekád a my jsme opravdu nadšení, že budeme moci přivést rozsáhlý a nápaditý svět Star Wars divákům Disney XD.“ Tak znělo vyjádření prezidenta společnosti Garyho Marshe. Své vyjádření poskytla i Kathleen Kennedy, prezidentka Lucasfilm. „Velice se těším na prozkoumání nových zákoutí světa Star Wars. Myslím si, že Star Wars Rebels zachytí vše tak, aby se to líbilo dětem i jejich rodičům“

Náčrt Dava Filoniho

Úplně první náčrt k seriálu od Dava Filoniho, TIE Fighter. Zdroj: facebook.com/DaveFiloni

První náhled a přesnější informace nám budou zveřejněny v červenci na Celebration Europe, obrovském srazu fanoušků. Co se týče přímo vysílání seriálu, přesné datum zatím není známo, ale Disney plánuje začít s vysíláním v druhé polovině roku 2014.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Star Wars: Rebels. Disney představuje animovaný seriál se Starkillerem

Hide picture