×
FANZINE.cz

Star Wars: The Old Republic je na umření. Poslední šance je Free2Play

OBR.: Star Wras: The Old Republic
Nedá se říct, že by doposud herní servery praskaly ve švech Zdroj: swtor.com

Už jsme vás informovali, že onlinovka Star Wars: The Old Republic přejde na podzim na free-to-play model. Generální manažer studia Bioware Austin, Matt Bromberg, se k tomuto kroku vyjádřil v rozhovoru pro portál CVG.

OBR.: Star Wras: The Old Republic
Nedá se říct, že by herní servery praskaly ve švech Zdroj: SWTOR.com

Ať už se jedná o zoufalství, nebo gesto ryzího oportunismu, Star Wars: The Old Republic přechází na nový model placení, zpopularizovaný free-to-play, pod nímž se ukrývá zdroj víry generálního manažera Matta Bromberga, který věří, že i přes zpřístupnění herního zážitku zdarma se projeví chtivost hráčů všímajících si hodnoty prémiového zážitku.

Uvidíme, jak moc tento krok značce, která nepřesáhla dva miliony hráčů a devět měsíců po vydání se počet hrajících nepřehoupne přes jediný milion, prospěje. Vyjádření ohledně unikátního hybridu v rámci free-to-play sdělil Bromberg portálu CVG.

„Přemýšleli jsme, jak velké příležitosti naše značka má. Jsou desítky milionů fanoušků Hvězdných válek. Kolik z nich už vyzkoušelo naši hru? Kolik by ji chtělo zkusit? Je zřejmé, že jméno značky má velkou váhu, takže co nám stojí v cestě?“ říká Bromberg.

Nepřehlédněte: DLC Heartfire nabídne v akčním Skyrimu usedlý rodinný život

Studio má podle slov Bromberga za sebou velkou spoustu průzkumů, ze kterých vyplývá jasné stanovisko. Mnoho lidí hru vyzkoušelo, ovšem pravidelné poplatky byly pro velkou část z nich překážkou. Proto se ve hře objeví free-to-play hybrid, díky němuž se dá vyhovět jak zájemcům, kteří se teprve rozkoukávají, tak hardcore hráčům, kteří budou stále platit.

Ano, existuje určité riziko, že by snad s přechodem na hraní zdarma dosáhla značná část komunity uspokojení bez potřeby prémiových záležitostí, ovšem Bromberg věří, že se tak nestane. „Odměňujeme plátce herní měnou po celou dobu jejich zájmu, takže jsou v našem světě značně zvýhodněni. Oplátkou toho je nám zpětná vazba v podobě spokojenosti platících hráčů.“

Jak to dopadne určí  až definitivní naběhnutí tohoto modelu, zatím ani sám Bromberg si není svým očekáváním úplně jistý. Motivací mu je skutečnost, že onlinovky, jež přešly na hybridní způsob financování, na tom v podstatě neprodělaly, ba naopak se populace zvýšila.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..