Menu
FANZINE.cz
Komiks

Star Wars vesmír se rozrůstá. Tři nové knihy se stanou jeho součástí

Petr Bělohrad

Petr Bělohrad

10. 10. 2014

Integrita vesmíru Star Wars je pro každého zarytého fanouška klíčová. Natolik, že si Disney najalo tým lidí, aby prošli každým kouskem materiálu, který se k Star Wars univerzu váže, a vyčlenili kánon, na němž bude stavět nová Epizoda VII.

uvodni Carmine Infantino: Star Wars - Pred davnymi casy #2

Výsledkem tohoto rozsáhlého pátrání budou tři komiksové knihy, z nichž bude vycházet nejnovější epizoda filmových Hvězdných válek. LucasFilm a Marvel se nechali slyšet, že knihy, které se na pultech objeví v lednu 2015, „se budou odehrávat po událostech Epizody IV: Nová naděje“ a „že se stanou součástí hlavní linie originálního Star Wars univerza“.

Na co se můžeme těšit?

Jak už bylo řečeno, nové komiksové tituly, které by mohly do značné míry ovlivnit J.J. Abramse jakožto režiséra Epizody VII, budou tři a sice: Star Wars,od scénáristy Jasona Aarona a výtvarníků Johna Cassadaye a Laury Martin; Darth Vader, od scénáristy Kierona Gillena a ilustrátora Salvadora Larrocy; a Princess Leia, spisovatele Marka Waida a výtvarníka Terry Dodsona.

Jason Aaron řekl Marvelu: „Zaměřili jsme se na staré oblíbené charaktery. Každý tam bude mít své velké chvíle Hanem Solem počínaje a R2-D2 konče. Velkou část vyprávění bude ale tvořit Luke Skywalker a jeho cesta za poznáním, které rozhodne o osudu celé galaxie.“

Budou zaplněna bílá místa na mapě Star Wars

J.J. Abrams a ostatní režiséři (Josh Trank, Gareth Edwards), kteří byli přizváni ke hraní si s vesmírem George Lucase, se teď učí obsah těchto knih a možnosti, které jim nabízejí. Je to velmi plodná půda přímo překypující příběhy, které musí někdo nějakým způsobem odvyprávět.

obalka Drew Struzan: Star Wars -  Vzestup Sithu

Období mezi čtvrtou a pátou epizodou Hvězdných válek je tak trochu bílé místo, protože velká část událostí se odehrává mimo filmové plátno. „Kupříkladu Darth Vader se někdy v tom období dozví, kdo Luke Skywalker doopravdy je,“ vysvětluje Kieron Gillen, autor nadcházejícího Dartha Vadera.

Je nejisté nakolik tyto komiksy ve výsledku nové Star Wars filmy ovlivní. Marvel, jakožto dceřiná společnost Disney (jemuž LucasFilm patří), využil této příležitosti a proto budou mít nové knihy právě podobu komiksů. Určitě si tedy nezapomeňte doplnit sbírku o nová ilustrovaná dobrodružství hrdinů Hvězdných válek.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Star Wars vesmír se rozrůstá. Tři nové knihy se stanou jeho součástí

Hide picture