Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Star Wars VII hledají diváky. Šance oslovit staré fans jsou mizivé

Jan Chalupa

Jan Chalupa

6. 2. 2013

FOTO: Star Wars souboj světelných mečů v Epizodě I.!Komentář!S oznámením příprav natáčení sedmého pokračování legendárních Hvězdných válek se mezi fanoušky strhla vlna očekávání. Může ale být nějakým způsobem uspokojena?

Zdroj: 20th Century Fox

Mace Windu se zřejmě nevrátí. Nebo ano? Zdroj: 20th Century Fox

Když bylo ohlášeno, že celý projekt bude dirigovat režisér J. J. Abrams (Star Trek, Cloverfield), začalo být zřejmé, že se bude jednat o jednu z událostí roku.

Velmi brzy se ale začaly objevovat také kritické ohlasy. Podle nich je celá záležitost pouze snahou vytřískat peníze z původních geniálních skvostů. Skalní fanoušci Star Wars byli totiž poměrně dost znechuceni natočením Epizod I – III, které byly v porovnání s klasickou trilogií (IV – VI) naprosto prachbídné.

Opovržení si vysloužila například postava Jar Jara Binkse (především v Epizodě I) nebo až příliš povrchní romantická linka z Epizody II. „Nasadit do série Star Wars Jar Jar Binkse je asi stejně skvělý nápad jako dát do Čety postavu Mickeyho Mouse,“ napsal k tomu náš redaktor Matouš Márai.

Kritikou nešetří ani čeští fanoušci. Na oficiálních facebookových stránkách FANZINE.cz se v souvislosti s ohlášením jména režiséra Abramse vyrojila celá řada nepříliš lichotivých komentářů. „Já jsem trekkie a říkám, že je to naprostá katastrofa!“ napsala například uživatelka Tar-ara Istandil.

Velmi diskutovanou otázkou se také staly potenciální verze příběhu sedmého pokračování. Často se zmiňují mnohé hry, komiksy a knížky, které navazují na původní tradici Star Wars.

Bude scénář založen na některém z těchto derivátů? Nebo nám tvůrci nachystají zbrusu nový příběh? „Já jen doufám, že děj nebude o tom, jak měli Han Solo a Leia dětičky a učili je, jak být dobrými Jedi. To bych nerozdýchala,“ napsala nám k tomu uživatelka Lucia Kroneislová.

Není sporu, že výsledný snímek bude s nejvyšší pravděpodobností kvalitní filmařina s dechberoucími triky. Jméno režiséra J. J. Abramse tohle skutečně zaručuje. Každý jeho film je totiž zajímavým zážitkem a v podstatě za celou svoji kariéru neudělal výraznější chybu (např. zachránil sérii Mission Impossible natočením velmi slušného třetího pokračování).

Jak si ale poradí se Star Wars a zdali dokáže oslovit i početnou fanouškovskou komunitu, je zatím velkou neznámou.

A jak se k celé záležitosti stavíte vy? Napište nám svá očekávání do komentářů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Star Wars VII hledají diváky. Šance oslovit staré fans jsou mizivé

Hide picture