Menu
FANZINE.cz
Nezařazené

Starcraft: Přichází královna nabroušených čepelí

Redakce

Redakce

26. 11. 2010

Univerzum StarCraftu patří k nejoblíbenějším na světě. PC strategie StarCraft vytvořila řadu nezapomenutelných postav a jednotek a málokdo si nevšiml, že vyšlo i několik knih, popisujících události z jedničky. V létě vyšel dlouho očekávaný druhý díl hry a s ním přichází i nová kniha, Královna čepelí.

obálka

Královna čepelí, obálka zdroj: http://www.knihkup.cz/

Autor knihy Aaron S. Rosenberg má za sebou několik výletů do nejrůznějších světů. Důkazem, že se rád pohybuje i  ve sci-fi sféře, je pět knížek ze světa Star Trek. Nahlédl i do Warcraftu, Warhammeru či Stargate Atlatis. Autor ostatně není žádné ucho, jeho seznam vydaných knížek, novel či vzdělávacích knih je více než úctyhodný. Jeho starcraftovská prvotina nese podtitul Královna čepelí.

Oproti sérii Warcraft má sci-fi svět Starcraftu sice jasný handicap díky menšímu počtu PC her, ale v poslední době se, hlavně v zahraničí, s knihami z tohoto univerza (kde máchání křídly ve vesmíru fuguje) roztrhl pytel. A to je jedině dobře. Donekonečna probíraná témata Hordy, démonů či Arthasovy bandy nemrtváků už čtenáři tolik nežerou. Čas elfů skončil. Přišel čas mariňáků.

A na co se fanoušci série mohou těšit? Třeba na nejcharismatičtějšího z rebelů, Jima Raynora, plno mrtvých zergů a doufejme i na duchaplné dialogy. Vzhledem k minulým knihám o Starcraftu má Rosenberg velkou šanci odstartovat nové, tentokrát knižní, šílenství. Kniha Starcraft: Královna Čepelí vychází v těchto dnech v nakladatelství FANTOM Print.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Starcraft: Přichází královna nabroušených čepelí

Hide picture