Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

State of Decay nabídne otevřený svět se zombíky. Hra by měla být propracovaná

Jan Perlík

Jan Perlík

14. 4. 2013

Hra byla oznámena již v roce 2011, ale nyní si opět říká o slovo. State of Decay je dalším titulem se zombie tematikou od vývojářské společnosti Undead Labs.

Hráče přenese do otevřeného světa obklopeného ze všech stran smrtelnou hrozbou od zombií. V něm budou moci pomáhat poškozeným lidem a objevovat jejich rodinné příslušníky, zabíjet desítky oživlých mrtvol a na cestě se seznamovat s hrdiny. Pokud se tak stane, hráči si za ně následně mohou zahrát. Každý z hrdinů má různé schopnosti, což dopomůže lépe dokončit příběh hry.

Hlavním úkolem zůstává přežít současnou situaci, proto je třeba vyhledávat jídlo, vodu, přístřeší a munici, která bude mít velmi důležitou funkci. Hra nabízí i vytváření dodavatelských řetězců.

Nemělo by tak jít pouze o klasické přežití hororové apokalypsy, ale i strategické uvažování na základě několika důležitých prvků, jako je potřeba obživy, míra bezpečnosti apod.

Svět se vyvíjí dynamicky v reálném čase na základě akcí, které hráč provádí. Co se týče grafického pojetí, je třeba říci, že by potencionální hráči neměli očekávat grafický orgasmus. V prvním videu se těšte na oficiální představení hry, ve druhém (na konci článku) se podívejte na taktiku zakotvenou ve hře.

State of Decay vydává společnost Microsoft, a to již letos v červnu. I kvůli tomu se objeví pouze na PC a Xboxu 360.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

State of Decay nabídne otevřený svět se zombíky. Hra by měla být propracovaná

Hide picture