Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Steam Greenlight je v provozu. Prvních deset her dostalo zelenou

Jan Holan

Jan Holan

18. 9. 2012

Uběhly sotva dva týdny od doby, co byl Steam Greenlight uvedl do provozu, a prvních deset her už dostalo od Valve zelenou. Nabídka žánrů je široká, a tak se brzo můžeme těšit na předělávku prvního Half-Life s názvem Black Mesa, zombíky či horror Routine.

Dream

Dream sází ne neotřelý koncept a zajímavý svět snů Zdroj: Steam Greenlight

Black Mesa

Black_MesaPrvní hrou, která se dostala přes hlasování uživatelů Steamu, je Black Mesa. Pokud vlastníte Source Sdk Base 2007, budete si tak moci zadarmo znova projít v roli Gordona Freemana nezapomenutelné výzkumné laboratoře společnosti Black Mesa.

Cry of Fear

Cry_of_FearDalší úspěšné dílo nese název Cry of Fear a jedná se o kompletní překopání prvního Half Life. Nabídne okolo 30 hodin hraní nabitých survival horrorovou atmosférou, kde o lekačky nebude nouze. Budete moci dosáhnout sedmi různých konců či si zahrát s kamarádem v coop módu. Stejně jako v případě předchozí hry, vše bude zadarmo.

Čtěte také: BMW vytvořilo počítačovou myš. Vypadá futuristicky, skoro jako auto

No More Room In Hell

No_More_Room_In_HellA pokud by vás náhodou hry zadarmo na bázi HL2 neomrzeli, můžete si postřílet pár zombíků v No More Room In Hell.

 

Project Zomboid

Project_ZomboidTématem oživlých mrtvol se zabývá i Project Zomboid, sandboxová hra, která si ovšem neklade za otázku, zda přežijete útok zombií. Otázkou je jen, jak dlouho budete odolávat. K přežití vám pomůže rozsáhlý crafting systém či NPC, která potkáte.

Dream

DreamPokud rádi objevujete, Dream je hra přímo pro vás. Budete procházet jednotlivé sny a noční můry, po částech odhalovat příběh či řešit různé hádanky. Součástí hry je i vynikající soundtrack.

Heroes & Generals

Heroes_and_GeneralsSe zajímavým konceptem F2P nekončící války přišla hra Heroes & Generals. Hráči se budou moct rozhodnout, jestli chtějí být Hrdinové a bojovat ve stylu klasické FPS, či Generálové a mít pod kontrolou strategii a posily. Multiplayer navíc propojuje PC a iOS/Android, takže můžete hrát opravdu kdekoli.

Kenshi

KenshiKenshi zastupuje ve výběru žánr RPG. Jedná se o rozlehlý svět, ve kterém ovládáte svého hrdinu. Ten ale není ničím výjimečný, takže jestli chcete být silnější než ostatní, musíte se o to zasloužit. Zajímavá je i možnost postavit si vlastní pevnost.

Podívejte se také na: VIDEO: Lego city vydalo nový trailer. Kostičkové GTA útočí

McPixel

McPixelMilovníkům oldschool grafiky se jistě zalíbí McPixel, kde se hráči ujmou úkolu zachraňovat různé situace. Hoří někde něco? Nebo vybuchuje dynamit? McPixel se o to postará. Na každou úroveň máte dvacet vteřin a hra jich obsahuje celkem rovnou stovku.

Routine

RoutinePředposlední hrou je survival horror Routine který není nepodobný Dead Space. Budete ovládat postavu na základně na Měsíci, kde všichni zmizeli neznámo kam. Motivací k tomu, abyste pro přežití udělali cokoli, vám navíc bude permanentní smrt. Když neuspějete jednou, další šance už nebude.

Towns

TownsPoslední projekt jménem Towns je mixem žánru tycoonu a RPG. Postavením města totiž zábava rozhodně nekončí, můžete pak se svým hrdinou prozkoumávat rozsáhle dungeony a bojovat s monstry.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Steam Greenlight je v provozu. Prvních deset her dostalo zelenou

Hide picture